Fly.pl ma powody do świętowania. Czerwiec 2023 okazał się dla biura rekordowy pod względem liczby zarezerwowanych wycieczek. W stosunku do takiego samego okresu ubiegłego roku, wzrost wyniósł aż 37%.

Wśród klientów Fly.pl najwięcej osób zdecydowało się zarezerwować wczasy w Turcji – to aż 34% wszystkich rezerwacji. Drugie miejsce pod względem popularności zajęły wakacje w Grecji (14%), a trzecie urlop w Egipcie (12,3%). Pierwszą piątkę zamknęły Bułgaria oraz Tunezja.

Najwięcej wczasów zarezerwowano w hotelach 4-gwiazdkowych (52% wszystkich wyjazdów). Pod względem wyżywienia znacząco przeważała najwygodniejsza opcja, czyli formuła All Inclusive (79%), a transportu – lot samolotem (95,4%). Duża część rezerwacji (45,6%) dotyczyła wycieczek jeszcze w czerwcu, w tym korzystnych cenowo wakacji Last Minute.

Rekordow wzrost rezerwacjo do Turcji nie jest zaskoczeniem. Wczasy w tym kraju to prawdziwy hit tego sezonu. Wyjątkowo popularne są m.in. wakacje na Riwierze Tureckiej. Od stycznia do czerwca 2023 roku do tego regionu przybyło ponad 4 miliony osób. To wzrost o aż 37% w stosunku do poprzedniego roku. Wśród odwiedzających Riwierę Turecką, w tym popularny kurort Antalya, jest też bardzo wielu Polaków.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło: Fly.pl
Zdjęcie: Unsplash