Już po raz kolejny miłośnicy podróży mają okazję dołączyć do wyjątkowego wydarzenia – Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń i Rodzinnego Festiwalu Podróżniczego Tup Tup. Organizatorzy tego jedynego w swoim rodzaju festiwalu zapraszają do wspólnego odkrywania inspirujących przygód w ostatni weekend października w Poznaniu.

Jeden bilet to mnóstwo atrakcji  

Festiwal odbędzie się w dniach 27 do 29 października w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. To trzydniowe wydarzenie to pełen wrażeń program dla wszystkich. Jeden bilet to możliwość udziału w aż 5 wydarzeniach; 11. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń, Rodzinny Festiwal Podróżniczy Tup Tup, Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour-Salon, Targi Caravans Salon, Targi Yacht Salon. Planując swój pobyt, warto wcześniej zakupić karnet, który do 20 sierpnia będzie do nabycia w najniższej cenie (bilet jednorazowy 30 zł zamiast 55zł, trzydniowy karnet 55 zł zamiast 85 zł).  

Konkurs o Złoty Ślad

Festiwal Śladami Marzeń ma formułę konkursu i prezentowane opowieści są podzielone na dwie kategorie: Polska i Świat.

To jedyny festiwal w Polsce, w trakcie którego tak mocno podkreślany jest polski pierwiastek. Chcemy przez to pokazać, że wcale nie trzeba daleko jechać aby przeżyć wspaniałą przygodę

– mówi Jaśmina Labus, organizatorka festiwalu.  

Każdy może przesłać zgłoszenie w konkursie do 17 września i podzielić się swoimi przeżyciami z fantastyczną widownią, zapełniającą 800 miejsc na sali oraz w strefie chillout. Festiwal to także goście specjalni, a wśród nich w tym roku pojawi się m.in. Wojciech Męczyński –  fotograf podwodny i organizator wypraw nurkowych, Jakub Rybicki – fotograf i dziennikarz podróżniczy oraz Małgorzata Szumska – pisarka i podróżniczka.    

Rodzinne podróżowanie dla każdego

W tym roku po raz drugi odbędzie się Rodzinny Festiwal Podróżniczy Tup Tup. To wydarzenie skierowane do rodzin z dziećmi, które chcą pokazywać Świat swoim pociechom. W programie znajdą się wskazówki jak podróżować z maluchami, jaki dobrać sprzęt, jak walczyć z nudą i zarażać najmłodszych pasją do odkrywania i poznawania. Wiele osób próbuje przekonywać młodych rodziców, że intensywne podróżowanie kończy się wraz z przyjściem na Świat dzieci. Wcale nie musi tak być. Z pewnością są to inne wyjazdy do których warto się odpowiednio przygotować. Jak? Spróbujemy pokazać to na Festiwalu.

Konkursy, nagrody i inne atrakcje

Prelegenci w konkursie powalczą o atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów. Dla uczestników Festiwalu przewidzianych jest wiele konkursów z niespodziankami, spotkania z prelegentami i obszerna strefa wystawców. Rodzice z dziećmi znajdą tu sporo powodów do rodzinnego spędzenia czasu. Dodatkowo trzy wystawy targowe będą atrakcją na cały weekend, dlatego warto już teraz rozważyć zakup karnetu na wyjątkowy podróżniczy weekend w Poznaniu.  Warto tu być Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń jest jedną z największych tego typu imprez w Polsce i największym wydarzeniem w Wielkopolsce. Nagroda w konkursie o „Złoty Ślad” jest ważnym wyróżnieniem, które zdobywają najciekawsze według publiczności i jury prelekcje.

Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz podróżniczych spotkań, a Patronat Honorowy nad wydarzeniem udzielili m.in. Polska Organizacja Turystyczna, Prezydent Miasta Poznania czy Wielkopolska Organizacja Turystyczna.

Festiwal jest doskonałą okazją do spotkania z pasjonatami podróży, poszerzenia horyzontów oraz poznania fascynujących historii i ciekawych kultur. Link do zakupu biletów (bilet lub karnet uprawnia do udziału w 5 wydarzeniach)  https://tobilet.pl/festiwal-sladami-marzen-2023-1.html

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcia: sladamimarzeń.pl