Kolejna edycja półkolonii w Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis ruszy 15 stycznia 2024 roku. Organizatorzy przygotowali dwa tygodniowe turnusy, podczas których każdy dzień będzie miał swój motyw przewodni. Zajęcia plastyczne, wizyty w atrakcjach turystycznych i sportowy trening – to tylko część zaplanowanych aktywności. Moc wrażeń gwarantowana.

– mówi Marcin Garcarz, wiceprezes wrocławskiego MPWiK, miejskiej spółki, do której należy CEE Hydropolis.

Pierwszego dnia półkolonii w Hydropolis dzieci odkryją fascynujący świat oceanów, sięgając zarówno do najodleglejszych zakamarków głębin, jak i czasów wielkich odkryć geograficznych. W części warsztatowej uczestniczki i uczestnicy stworzą statki inspirowane wystawą w Hydropolis.

We wtorek, podczas wizyty w Muzeum Poczty i Telekomunikacji, poznają historię komunikacji, zarówno pisanej, jak i tej bardziej współczesnej – radiowej, telewizyjnej czy telefonicznej. Dzieci cofną się w czasie i zobaczą filatelistyczne eksponaty, dawne skrzynki pocztowe, a także zmieniające się na przełomie lat telefony, radia i telewizory.

Na półmetku turnusu uczestnicy i uczestniczki swoją uwagę skoncentrują na akrylowej rzeźbie Dawida w Hydropolis, która jest kopią słynnego dzieła Michała Anioła. Dzieci zmienią się w rzeźbiarzy i rzeźbiarki. Poznają tajniki pracy artystów i artystek, tworząc swoje własne dzieła i eksperymentując jednocześnie z różnymi materiałami plastycznymi.

Czwartkowa wizyta na największej w Europie wystawie klocków Lego mieszczącej się w Sky Tower będzie pretekstem do rozmowy o antyku. Dzieci zobaczą tam miniatury starożytnych budowli, a następnie porozmawiają o wpływie wody na rozwój cywilizacji.

Ostatni dzień półkolonii w całości poświęcony będzie tematyce sportowej. W programie przewidziane jest spotkanie z przedstawicielami jednego z wrocławskich klubów sportowych i udział uczestniczek oraz uczestników półkolonii w profesjonalnym treningu. Najmłodsi poszerzą wiedzę na temat aktywności fizycznej, zdrowego trybu życia, a zaczną od podstaw, czyli prawidłowego nawodnienia organizmu.

Zajęcia rozpoczynać się będą o godz. 7.30, a kończyć o godz. 15.30. Oferta półkolonii w Hydropolis jest skierowana do dzieci w wieku 6-12 lat. W każdym z turnusów (w terminach: 15-19.01 oraz 22-26.01.2024 roku) może wziąć udział maksymalnie 20 uczestników i uczestniczek. Koszt udziału w zajęciach wynosi 850 zł od osoby, a w przypadku zapisu dwójki dzieci po 800 zł. W cenę wliczone są wyjścia, wyżywienie oraz ubezpieczenie. Zapisywać dzieci można przez e-mail: polkolonie@hydropolis.pl

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcia: Dział Komunikacji Społecznej MPWiK S.A. we Wrocławiu