Emirat Ras Al Khaimah, posiadacz kilku światowych rekordów w pokazach fajerwerków powitał rok 2023 hipnotyzującym pokazem pirotechniczno-muzycznym. Pobił w ten sposób dwa rekordy WORLD GUINNESS RECORDS™.

W Sylwestrową noc 12-minutowe widowisko rozświetliło niebo nad Emiratem imponującym pokazem sztucznych ogni. Emirat pobił w ten sposób rekord w „Użyciu największej liczby wielowirnikowych dronów z jednoczesnym pokazem sztucznych ogni” i zdobył nowy rekord świata w „Największym zdaniu lotniczym złożonym z wielowirnikowych dronów”.

Goście z całego świata obejrzeli pokaz 600 dronów, nano-świateł, kolorów i kształtów, a wszystko to w choreografii do elektronicznych rytmów. Widowisko odbyło się na odcinku o długości ponad 4,7 km, a drony osiągnęły wysokość 1100 metrów.

Spektakl został uwieńczony także najwyższą w historii wiadomością „Szczęśliwego Nowego Roku 2023”, sygnalizującą nowy początek. Następnie drony płynnie przekształciły się w logo Emiratu Ras Al Khaimah „RAKashida”.

– Ustanowiliśmy nie tylko dwa nowe tytuły GUINNESS WORLD RECORDS™ podczas naszych obchodów #RAKNYE2023, ale co najważniejsze, daliśmy tysiącom gości i mieszkańcom sylwestrowy pokaz, którego nigdy nie zapomną. To świetny początek niezwykle ekscytującego i pracowitego roku, ponieważ nadal budujemy obraz Ras Al Khaimah jako miejsca, które trzeba odwiedzić w 2023 roku

– skomentował tegoroczny pokaz fajerwerków Raki Phillips, dyrektor generalny Ras Al Khaimah Tourism Development Authority.

Rodzinna atrakcja

Atrakcje tej wyjątkowej sylwestrowej nocy na wyspie Marjan oglądały całe rodziny. Pokaz sztucznych ogni był również widoczny z wielu hoteli usytuowanych na odcinku od wyspy Al Marjan po Al Hamra, a wiele tysięcy osób śledziło obchody na żywo na raknye.com. Na uroczystości przybyło ponad 10 000 gości, a hotele w całym Emiracie były w pełni zarezerwowane.

Ras Al Khaimah ma bogate doświadczenie w tworzeniu historii dzięki zdumiewającym obchodom sylwestrowym w ciągu ostatnich czterech lat, witając rok 2022 rekordem świata w „Pokazie fajerwerków przy pomocy dronów na największej wysokości”. Posiada również tytuły GUINNESS WORLD RECORDS™ za „Bezzałogowe statki powietrzne do jednoczesnego odpalania sztucznych ogni” i „Najdłuższy wodospad fajerwerków”, zdobyte w 2020 r., a także rekordy za „Najdłuższy łańcuch fajerwerków” i „Najdłuższe w prostej linii fajerwerki” podczas sylwestra w 2019.

Ponadto jest domem najdłuższej na świecie tyrolki, Jais Flight, która rozciąga się na niewiarygodne 2,83 km i niedawno ogłosiła, że odwiedził ją 100-tysięczny gość.

Źródło i zdjęcia: TravelReps Paulina Kossakowska