Dominikana zdobyła serca Polaków już od dłuższego czasu i zainteresowanie tym kierunkiem stale rośnie. Ten karaibski raj to spełnienie marzeń wielu turystów, którzy śnią o białym miękkim piasku, błękitnej wodzie i egzotycznej przyrodzie. Na dodatek można tam liczyć na najlepsze w tej części świata hotele, all inclusive i bezpośredni przelot z kraju.

Dominikana to jeden z tych krajów, które podczas pandemii koronawirusa zyskały na popularności wśród polskich turystów. Wielu wybrało go zamiast Zanzibaru. W   trakcie polskiej jesieni temperatury sięgają tam nawet 30 st. C, a woda jest ciepła i przejrzysta.

Dominikana – egzotyczny hit Polaków

W  ostatnich dwóch sezonach zimowych Dominikana była egzotycznym hitem, a zainteresowanie nią cały czas rośnie. Dlatego też, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, biura podróży poszerzyły ofertę do tego kraju o nowe połączenia

 mówi Agata Biernat z Wakacje.pl.

Do Dominikany można polecieć bezpośrednio dreamlinerem z czterech polskich lotnisk:

  • Warszawy,
  • Katowic,
  • Poznania
    i
  • Gdańska.

Pierwsze samoloty wystartują na przełomie października i listopada, a oferta już cieszy się zainteresowaniem wśród klientów Wakacje.pl

– dodaje Agata Biernat.

Tygodniowy wyjazd w opcji all inclusive, czyli z pełnym wyżywieniem, przekąskami i napojami, można zarezerwować od 5730 zł/os., a   dwutygodniowy od 8200 zł za osobę. Mowa o obiektach czterogwiazdkowych przy plaży i z basenami.

Jaki region wybrać?

W ofercie biur podróży można znaleźć wycieczki do dwóch najpopularniejszych regionów tego kraju: Punta Cana i Puerto Plata.

Punta Cana to najbardziej na wschód wysunięty przylądek słynący z bajecznych plaż z białym, drobnym piaskiem. Pod palmami i przy kojącym szumie oceanu można odpocząć na północnym zachodzie Dominikany, w Puerto Plata. Region często jest wybierany przez miłośników sportów wodnych, szczególnie kite- i windsurfingu. Miłośnicy zwiedzania powinni zawitać również do stolicy Dominikany – Santo Domingo – miasta założonego przez samego Krzysztofa Kolumba. Znajduje się tu najstarsza kolonialna starówka w Ameryce Łacińskiej. Warto też zobaczyć katedrę Primada de America czyli najstarszą katolicką świątynię w Nowym Świecie oraz Faro a Colón – miejsce wiecznego spoczynku Krzysztofa Kolumba.

Punktem obowiązkowy jest rejs katamaranem na wyspę Saona na Morzu Karaibskim. To tu znajduje się słynna wysunięta w  kierunku morza palma uwieczniona na tysiącach zdjęć przedstawiających Dominikanę.

Źródło: turystyka.wp.pl
Tekst: Anna Molęda – Kompolt