W połowie maja najdłuższy most wiszący na świecie obchodzi swoje pierwsze urodziny. Według amerykańskiego magazynu Time, konstrukcja znalazła się wśród 50 najciekawszych miejsc na naszej planecie.

Wieść o otwarciu Sky Bridge 721 w Dolní Moravie obiegła świat, a ten cud architektury jest obecnie najdłuższym wiszącym mostem dla pieszych na świecie. Budowano go dwa lata. Długość Sky Bridge 721, jak można się domyślić z nazwy, wynosi 721 metrów. Najwyższy punkt wiszącego mostu znajduje się na wysokości 96 m. Wcześniej najdłuższy wiszący most znajdował się w Portugalii i miał długość 516 m. Oprócz dużej porcji adrenaliny na turystów w Dolní Moravie czekają wspaniałe widoki.

Ośrodek turystyczny Dolní Morava leży między Górami Orlickimi a Jesionikami, pod szczytem Śnieżnika Kłodzkiego, tuż przy granicy z Polską. Oferuje świetną infrastrukturę narciarską, a także całoroczne atrakcje, między innymi trasę widokową, zwaną Ścieżką w Obłokach, umieszczoną na szczycie góry czy jedną z najdłuższych na świecie kolejek górskich.

Źródło: CzechTourism Polska
Zdjęcia: Horský resort Dolní Morava