Jesienią, jak co roku, w Dolinie Baryczy na pograniczu Dolnego Śląska i Wielkopolski, odbędą się Dni Karpia. To już 17. edycja tego wydarzenia.

W tym urokliwym miejscu gdzie wszystko pachnie i smakuje inaczej organizatorzy zaplanowali ponad 100 wydarzeń o charakterze plenerowym, edukacyjnym, aktywnym, wędkarskim i kulinarnym. Wszystko potrwa 12 tygodni. Zacznie się we wrześniu a skończy w listopadzie. W tym roku odbędzie się rekordowa liczba wydarzeń – będzie ich o dziesięć więcej niż zwykle. A dlaczego Dni Karpia odbywają się w Dolinie Baryczy jesienią?

Karp, to najbardziej rozpoznawalny produkt lokalny w tym regionie, jest niekwestionowanym symbolem Doliny Baryczy.

Tradycje jego hodowli sięgają ponad 800 lat. Karpia hoduje się trzy lata, karmiony jest wyłącznie naturalnymi paszami, a co najważniejsze jego produkcja prowadzona jest w zrównoważony sposób i przyczynia się do utrwalania unikatowej symbiozy natury i człowieka.

Jesienią rozpoczynają się przygotowania do odłowów – to okres spektakularnych przelotów ptaków, wybarwionych lasów i jesiennej aury sprzyjającej aktywności w przyrodzie.

Sprawdzony sposób na sukces?

Dolina Baryczy zaprasza do bezpiecznego, aktywnego wypoczynku, rodzinnych spacerów, rajdów, spotkań w przyrodzie i rybnych uczt, na terenie unikatowych stawów oraz lasów wśród zabytków pogranicza Dolnego Śląska i Wielkopolski.

Dla każdego uczestnika czeka nagroda. W zamian za opinię z wydarzeń przygotowano w ramach NAGRODObrania produkty lokalne, okazjonalne gadżety oraz publikacje i promocję w sieci.

NOWOŚCI!

– nowa formuła kulinarna TYLKO na Dniach Karpia „Talerze RYBNYCH Rozmaitości”. Zapraszają laureaci konkursu kulinarnego Mistrz Karpia: Gospoda „8 Ryb” Stawy Milickie w Rudzie Sułowskiej, Karczma „Górecznik” w Antoninie, Karczma „Ruda Żmigrodzka”

– bilety na wydarzenia do kupienia on-line

– spacery z audioprzewodnikiem z aplikacji Dolina Baryczy po najważniejszych historycznych atrakcjach regionu – aplikacja to przewodnik i karta lojalnościowa w jednym. W aplikacji zbiera się punkty przy atrakcjach turystycznych a wymienia w punktach komercyjnych na obszarze Doliny Baryczy, które zaproponują kupony promocyjne. Dodatkowo podczas Dni Karpia w miejscach wydarzeń można będzie zdobyć aż 15 dodatkowych punktów (standardowo przy atrakcjach jest 5 pkt)

Dni Karpia w liczbach:

Rekordowa liczba wydarzeń – ponad 100  przez 12 tygodni

10 nowych wydarzeń,

NAGRODY dla KAŻDEGO – nie znamy takiej drugiej imprezy w Polsce, która by oferowała dla każdego uczestnika nagrodę.

Dni Karpia to ponad 60 tys. odwiedzających turystów i mieszkańców, ponad 5 tys. sprzedawanych biletów, ponad 100 wystawców producentów i gastronomii lokalnych oferujących smaczne przekąski i zdrowe produkty na licznych imprezach, ponad 30 organizatorów realizujących poszczególne imprezy, ponad 60%  uczestniczy w wydarzeniach kolejny raz, 78 % ankietowanych oceniło (w zeszłym roku) najwyżej wydarzenie na którym uczestniczyło, osoby odwiedzające to w większości:  osoby 35+; z wykształceniem wyższym, z województw Dolnośląskiego i Wielkopolskiego, śląskiego, mazowieckiego.

NATURALNIE W SIECI!

Dni Karpia to nie tylko SIEĆ rybacka. To wyjątkowe SIECI, które splatają w całość Dni Karpia

– SIEĆ informacji (w serwisach, mediach, aplikacji Dolina Baryczy)

– SIEĆ wyjątkowych wydarzeń

– SIEĆ współpracy lokalnych usługodawców i producentów – w akcji NAGRODObranie oferują lokalne, wytwarzane z pasją produkty i usługi

– SIEĆ kolorowych karpi – dzięki którym zwiedzisz Dolinę Baryczy i wygrasz nagrodę w konkursie na Kolorowym Szlaku Karpia promujący Dolinę Baryczy

– SIEĆ partnerów

Więcej na www.dnikarpia.barycz.pl

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło: Dolina Baryczy