Ponad 90 wydarzeń o charakterze plenerowym, edukacyjnym, aktywnym, wędkarskim i kulinarnym – to w skrócie 18. edycja Dni Karpia w Dolinie Baryczy. Każdej jesieni tradycyjnie przez 11 tygodni, od września do listopada Stowarzyszenie „PARTNERSTWO dla Doliny Baryczy” zaprasza do udziału w wydarzeniach, które powstały we współpracy z ponad 30 organizatorami.

W edycji 2023 można będzie:

  • wybrać interesujące Cię wydarzenia;
  • poznać nowe miejsca spacerów z audioprzewodnikiem;
  • wziąć udział w Konkursie na Kolorowym Szlaku Karpia i zdobądź vouchery na usługi z Doliny Baryczy;
  • wziąć udział w NAGRODObraniu i wybierz regionalne produkty;
  • wziąć udział w konkursach medialnych i wygraj bilety na wydarzenia;
  • poznać tradycyjne Gospodarstwa Rybackie.

Dlaczego Dni Karpia w Dolinie Baryczy jesienią?

  • Karp, nasz najbardziej rozpoznawalny produkt lokalny, jest niekwestionowanym symbolem Doliny Baryczy. Tradycje jego hodowli sięgają ponad 800 lat.
  • Karpia hoduje się trzy lata, karmiony jest wyłącznie naturalnymi paszami, a co najważniejsze jego produkcja prowadzona jest w zrównoważony sposób i przyczynia się do utrwalania unikatowej symbiozy natury i człowieka.
  • Jesienią rozpoczynają się przygotowania do odłowów – to okres spektakularnych przelotów ptaków, wybarwionych lasów i jesiennej aury sprzyjającej aktywności w przyrodzie.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest DOLNOŚLĄSKI WZORNIK, wzbogacony o tradycyjne Wielkopolskie Wzornictwo Ludowe, który został stworzony dzięki różnorodności i wielokulturowości powstałej na skutek powojennych przesiedleń. Unikatowa mozaika pełna historii i wielu tożsamości.

Newsy i NOWOŚCI!

– rekordowa liczba nowych Kolacji Rybnych – Ryba do Syta organizowanych przez  lokalne restauracje i często jednocześnie laureatów konkursu kulinarnego Mistrz Karpia. Posmakuj najlepszych dań rybnych w: Karczmie „Górecznik”, Gospodzie „8 Ryb”, Restauracji Kardamon, Zajeździe „U Bartka”, Ptasiej Osadzie Joachimówka, Restauracji LIDO, Restauracji Trzcieliny, Zajeździe Głowaczówka, Restauracji „Nadbaryczna”;

– sprawdzona formuła kulinarna TYLKO na Dniach Karpia „Talerze RYBNYCH Rozmaitości” w tym roku w Karczmie Rybnej „Ruda Żmigrodzka”;

– bilety na WSZYSTKIE wydarzenia do kupienia bez wychodzenia z domu. Wejdź na na www.sklep.barycz.pl i kup bilet online;

– nowe wydarzenia w ramach Dni Karpia m. in.: Warsztaty zdobienia bombek Wzornikiem Dolnośląskim, Przyrodniczy wieczór z rykowiskiem, Survival z karpiem, Detektyw/ka Bombka na tropie, Przygodzickie Biennale Sztuki, Zwiedzanie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Goszczu z przewodnikiem;

– nowe miejsca spacerów z audioprzewodnikiem (Krośnice, Sośnie, Cieszków), po najważniejszych historycznych atrakcjach regionu, TYLKO w aplikacji Dolina Baryczy. Aplikacja to przewodnik i karta lojalnościowa w jednym. Należy zebrać punkty przy atrakcjach turystycznych a wymieniamy w punktach komercyjnych na obszarze Doliny Baryczy, które zaproponują kupony promocyjne. Dodatkowo TYLKO podczas tegorocznych Dni Karpia w miejscach związanych z tradycyjną gospodarką rybacką można będzie zdobyć aż 15 dodatkowych punktów (standardowo przy atrakcjach jest 5 pkt).

Dni Karpia to ponad 60 tys. odwiedzających turystów i mieszkańców, ponad 5 tys. sprzedawanych biletów, ponad  100 wystawców producentów i gastronomii lokalnych oferujących smaczne przekąski i zdrowe produkty na  licznych imprezach, ponad 30 organizatorów realizujących poszczególne imprezy. Ponad 60%  uczestników wraca do nas kolejny raz.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i grafika: Stowarzyszenie „PARTNERSTWO dla Doliny Baryczy”