W dniach 1-3 i 5-7 czerwca na Torze Silesia Ring niedaleko Opola odbędzie się druga edycja wydarzenia „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1”. Dzięki temu miłośnicy motosportu będą mieli rzadką okazję, aby w Polsce usiąść za kierownicą legendarnych bolidów F1 Mod Williams FW29.

Jazda za kierownicą bolidu F1 jest marzeniem wielu miłośników szybkiej jazdy i sportów ekstremalnych. Zazwyczaj aby je zrealizować, musieli oni udać się na tory wyścigowe do Szwecji czy Włoch. W Polsce ponownie pojawiła się taka możliwość dzięki drugiej edycji wydarzenia „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1”, które odbędzie się na Torze Silesia Ring w pierwszych dniach czerwca. Taka okazja zdarza się tylko raz w roku, a liczba miejsc jest ograniczona!

Na torze pojawią się aż trzy typy bolidów. Miłośnicy motosportu  będą mieli niezwykłą okazję, aby usiąść za kierownicą legendarnego bolidu F1 Mod Williams FW29, jak również skorzystać jako pasażer z jazdy BMW Sauber F1.06 X2, maszyny prowadzonej przez doświadczonego kierowcę wyścigowego. Dwumiejscowy bolid BMW Sauber F1.06 X2 powstał na bazie konstrukcji BMW Sauber F1.06 z 2006 roku.

Uczestnicy będą mogli samodzielnie poprowadzić bolid F1 Mod Williams FW29 o mocy 650 koni mechanicznych, na zwieńczenie dania, po przejściu profesjonalnych szkoleń.

Wydarzenia „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1”, odbędzie się na torze Silesia Ring w dniach 1-3 oraz 5-7 czerwca 2023. Silesia Ring jest najnowszym torem wyścigowym w Polsce i drugim pod względem długości nitki toru, która wynosi 3 636 metrów i składa się z 15 zakrętów. Prosta startowa liczy 560 metrów i ma szerokość 15 metrów, a tor w najwęższym miejscu – 12 metrów. Najdłuższa prosta liczy 730 metrów. Tor zabezpieczony jest barierami energochłonnymi oraz pułapkami żwirowymi.

Silesia Ring znajduje się w Kamieniu Śląskim, 30 km od Opola, zaledwie 8 km od nitki autostrady A4. Zdaniem czołowych zawodników motosportu tor cechuje się jedną z najlepszych konfiguracji tego typu obiektów w Europie.

Miłośnicy mocnych, motoryzacyjnych wrażeń będą mogli przekonać się na własnej skórze jak to jest usiąść za kierownicą legendarnego bolidu, dokładnie takiego, jakim jeździli kiedyś Nico Rosberg i Alexander Wur i poczuć się jak Robert Kubica.

Więcej informacji na stronie: https://www.formula-drive.pl/jazda-f1-williams-fw29

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcia: Formula Drive