W dniach 16-18 kwietnia w Essen odbyły się największe w Niemczech targi turystyki przyjazdowej – Germany Travel MartTM (GTM). W wydarzeniu wzięło udział ponad 350 przedstawicieli międzynarodowej branży turystycznej oraz dziennikarzy, którzy reprezentowali 36 krajów.

Jubileuszowe, 50. spotkanie Germany Travel MartTM (GTM) odbędzie się w przyszłym roku w Chemnitz w dniach 21-23 kwietnia. Gospodarzami GTM 2024 są Chemnitz Tourismusgesellschaft CWE mbH (CWE) oraz TMGS Tourismus Marketing Gesellschaft Sachsen mbH.

Przede wszystkim pragnę podziękować firmie Essen Marketing GmbH i jej partnerom za profesjonalne wsparcie podczas tegorocznej imprezy. Imponująco przedstawiliście naszym gościom przemianę byłego regionu przemysłowego w region z szeroką ofertą spędzania wolnego czasu w zakresie kultury, przyrody i aktywnego wypoczynku. Zaprezentowaliście się jako doskonali gospodarze. Nie możemy doczekać się 50. GTM w 2024 roku w Chemnitz. Przyszłoroczna edycja również odbędzie się w miejscu, które łączy w sobie historię przemysłu, współczesną kulturę i naturalny krajobraz regionu. Najważniejsze wydarzenie sprzedażowe dla niemieckiej turystyki przyjazdowej już dziś wskazuje na kolejną atrakcję w ramach prowadzonej przez DZT turystyki kulturowej, ponieważ Chemnitz będzie Europejską Stolicą Kultury w 2025 roku.

Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że GTM 2024 odbędzie się w Wolnym Kraju Związkowym Saksonia. Wydarzenie stwarza bowiem doskonałą okazję do zaprezentowania miasta i regionu międzynarodowym organizatorom turystyki zanim Chemnitz stanie się Stolicą Kultury 2025. W całej Saksonii można odkryć niewiarygodną różnorodność skarbów i chcemy to pokazać. Ważne jest dla nas, aby przedstawiciele branży turystycznej, decydenci i dziennikarze mogli zapoznać się z naszą ofertą turystyczną na miejscu, ponieważ samodzielne poznawanie regionu jest o wiele bardziej przekonujące niż cokolwiek innego

Barbara Klepsch, minister kultury i turystyki Saksonii:

Serdecznie zapraszamy do Europejskiej Stolicy Kultury 2025 i odkrywania nowego kierunku jakim jest region Chemnitz-Zwickau. Naszą ofertę adresujemy w szczególności do przedstawicieli międzynarodowej branży turystycznej, sektora turystyki aktywnej i miejskiej oraz do osób zainteresowanych kulturą i sztuką. Mile widziani są również goście, którzy są spragnieni przygód i chcieliby na własną rękę odkryć przemysłową kulturę Chemnitz

Sören Uhle, dyrektor zarządzający biura marketingu i promocji Chemnitz Chemnitzer Tourismusgesellschaft CWE mbH:

O DZT

Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) to narodowa izba turystyki Niemiec z siedzibą główną we Frankfurcie nad Menem. Centrala zajmuje się promowaniem Niemiec jako kraju turystycznego na zlecenie Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Ochrony Klimatu, które wspiera ją na mocy uchwały niemieckiego Bundestagu. DZT, wspólnie ze stowarzyszeniami i podmiotami gospodarczymi zajmuje się tworzeniem strategii oraz działaniami marketingowymi w celu dalszego umocnienia pozytywnego wizerunku Niemiec za granicą jako celu podróży oraz wspierania turystyki niemieckiej.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło: Niemiecka Centrala Turystyki (DZT)