W czwartek 10 sierpnia, po 11 latach od uruchomienia obsługi podróżnych, Lotnisko Warszawa – Modlin obsłużyło 25-milionowego pasażera. Przyleciał on samolotem linii Ryanair z łotewskiej Rygi. Jego wejściu do terminalu towarzyszyła uroczysta oprawa, serdeczne gratulacje w imieniu portu oraz wręczenie atrakcyjnych upominków.

Osiągnięcie tak znaczącego wyniku jest dowodem na trwały potencjał dla przewozów lotniczych w naszym regionie, a także na to, że popyt na niedrogie latanie jest wciąż powszechny, z tendencją wzrostową.

Poprzedni „okrągły” jubileusz – 20-milionowego pasażera – nasz Port celebrował całkiem niedawno, bo w Walentynki 2022 roku. Już wtedy prognozowano, że kolejny kamień milowy w liczbie obsłużonych podróżnych zostanie osiągnięty wkrótce, jednak nie było pewne, że stanie się to tak szybko. Nie jesteśmy zaskoczeni, ale na pewno bardzo usatysfakcjonowani

– przyznaje Tomasz Szymczak, p.o. Prezesa Zarządu, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu.

10 sierpnia 2023 roku to wyjątkowy dzień dla Lotniska Warszawa/Modlin, wskazujący na wyraźną popularność tego miejsca, jego znaczenie dla już tak wielu milionów osób, które z niego skorzystały oraz na to, że jesteśmy jednym z kluczowych polskich portów lotniczych

– zaznacza Grzegorz Hlebowicz, Wiceprezes ds. Korporacyjnych.

W akcji promocyjnej związanej z jubileuszem wzięli udział nasi Partnerzy: Eurorent Sp. z o.o., Baltona S.A., Restauracja Kołacz, Lagardere Travel Retail Sp. z o.o., Wittchen S.A. i Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe S.A. Z okazji jubileuszu lotnisko otrzymało powinszowania od swoich udziałowców, w tym listy gratulacyjne od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz Agencji Mienia Wojskowego.  

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin