Do zimowej siatki połączeń z lotniska Warszawa-Radom dołącza kolejny kierunek – egipski kurort Szarm el-Szejk. To pierwszy czarter w sezonie zimowym, obok regularnych połączeń do Rzymu i Paryża, ogłoszonych przez PLL LOT. Od początku funkcjonowania lotnisko odprawiło już blisko 36,5 tysiąca pasażerów, a tylko w ciągu pierwszych dwóch tygodni lipca z portu skorzystało 12 tysięcy osób.

Operatorem wycieczek do Egiptu będzie tureckie biuro podróży Anex Tour, które od ponad 28 lat jest jednym z wiodących organizatorów wyjazdów turystycznych. Firma posiada swoje oddziały w ponad 30 krajach na świecie. Loty do Egiptu, obsługiwane Boeingami 757-300 ukraińskich linii Skyline Express Airlines, realizowane będą w każdy piątek od 27 października do 12 kwietnia.

Duże zainteresowanie przewoźników i touroperatorów jest efektem bardzo dobrych wyników przewozowych. Od końca kwietnia, kiedy lotnisko rozpoczęło działalność, odprawiliśmy już ponad 36 tys. osób. Cieszymy się, że kolejny touroperator dostrzegł potencjał radomskiego portu, a pasażerowie chętnie rozpoczynają tu swoje podróże

– mówi Anna Dermont, rzecznik PPL S.A.

W sezonie wakacyjnym z Lotniska Warszawa-Radom polecieć można do Francji, Włoch, Grecji, Turcji, Bułgarii i Albanii. Podróżni z Warszawy i Kielc mogą skorzystać z bezpłatnych shuttle busów, których rozkład kursowania dostosowany jest do siatki połączeń lotniczych. Lotnisko oferuje również atrakcyjny cenowo parking tuż przy samym terminalu.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Polskie Porty Lotnicze