Zapraszamy do poznania transgranicznego, polsko-czeskiego szlaku wież i platform widokowych z nazwą „SILESIANKA”.Odkryj razem z naszą maskotką nowy, ciekawy produkt turystyczny na pograniczu w części województwa śląskiego czyli na obszarze powiatów: raciborskiego, rybnickiego i wodzisławskiego oraz powiatu głubczyckiego z województwie opolskim, a także na terenie woj. morawsko-śląskiego w Czechach.

Na mapie znajdą Państwo wszystkie 34 tworzące go obiekty, ale najlepiej zobaczyć je na własne oczy.  

Proponujemy Państwu konkretne trasy wycieczek szlakiem „Silesianka”. Do wyboru – jedno i kilkudniowe, piesze, rowerowe, pociągiem lub samochodem. Dopełnieniem podróży po szlaku wież i platform widokowych jest możliwość zwiedzenia najciekawszych atrakcji regionu, które mogą być świetnym uzupełnieniem wizyty przy naszych wieżach. Wraz z nimi tworzą doskonałe propozycje kilkugodzinnych turystycznych wypadów.

Przeglądając na przykład nasz profil na FB/SILESIANKA poznacie fakty i ciekawostki związane z naszymi wieżami i platformami widokowymi, zlokalizowanymi na terenie Euroregionu Silesia. To bardzo ciekawy historycznie, kulturowo i turystycznie obszar.

Dla najwytrwalszych fanów wież i platform widokowych przewidzieliśmy również atrakcyjne nagrody. Zbierając pieczątki do specjalnej książeczki lub poprzez aplikację możecie zdobyć m.in grę planszową czy memory, ale także malutkie repliki wież w formie 3D, które będziecie mogli zabrać do domu.

W ten sposób włączycie się w program lojalnościowy szlaku… Do zobaczenia na szlaku Silesianka!

Polecamy:
FB/SILESIANKA

Silesianka_plcz

www.silesianka.eu

Źródło i zdjęcia: Euroregion Silesia