Organizacja Turystyczna Wysp Kanaryjskich rozpocznie w połowie listopada kampanię na 14 rynkach źródłowych. Będzie zachęcała do odwiedzenia tej destynacji w miesiącach zimowych. Celem akcji promocyjnej, która ma być realizowana pod hasłem „Uciekinierzy zimy, witamy na Wyspach Kanaryjskich”, jest pokazanie destynacji jako idealnego kierunku dla Europejczyków. To doskonały pomysł na wyjazd dla tych, którzy chcą uciec nie tylko przed zimnem w Europie, ale również przed „trudną sytuacją społeczno-polityczną oraz oderwać się od rutyny”.

Wielka Brytania będzie jednym z krajów, w którym kampania będzie realizowana na dużą skalę. Przed pandemią była największym rynkiem źródłowym dla Kanarów. Turyści z tego kraju stanowili 35 proc. odwiedzających Wyspy Kanaryjskie. Brexit i pandemia spowodowały spadki w liczbie gości z tego kraju o jedną trzecią. Pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej i kryzysu politycznego nadal przybywa Brytyjczyków na Wyspach Kanaryjskich. W tym roku przyjechało ich na Wyspy prawie 3,7 mln, tj. tylko 6 proc. mniej niż w 2019. Dla porównania, Niemców, którzy są drugim najważniejszym rynkiem źródłowym, było w 2022 r. 20 proc. mniej niż w 2019.

Zima na Wyspach Kanaryjskich to doskonały czas na indywidualne eksplorowanie zakątków, do których zazwyczaj turyści nie trafiają, zwłaszcza w szczycie sezonu turystycznego. Może być dobrym pomysłem dla osób, które planują aktywne spędzanie czasu, zwiedzanie i poznawanie odległych zakątków wysp. Dodatkowym atutem wakacji w zimie są atrakcyjne ceny przelotów i hoteli, które pozwalają znacznie ograniczyć koszt związany z organizacją wyjazdu. Poza sezonem większość typowych atrakcji turystycznych, restauracji czy barów pozostaje zamknięta, dlatego też zima na Wyspach Kanaryjskich jest destynacją dla osób, które są zainteresowane samym poznaniem wyspy, a nie korzystaniem z leniwego wypoczynku.

W skład Wysp Kanaryjskich wchodzą:

  • Lanzarote,
  • Fuerteventura,
  • Gran Canaria,
  • Teneryfa,
  • Gomera,
  • El Hierro
  • La Palma

Wyspy Kanaryjskie, zwane są również Wyspami Szczęśliwymi i większości z nas kojarzą się jako letni kierunek wakacyjny. Zimą jednak także można skorzystać z ich uroków i atrakcyjnie spędzić czas. Ponadto przybywając w te rejony warto zarezerwować czas na wędrówki i podziwianie wulkanicznych krajobrazów, jak również na wspinaczkę na wulkan Teide, zwiedzanie parku Loro Park na Teneryfie oraz ogrodu botanicznego Jardin Canario. Wśród dostępnych na wyspach atrakcji każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Źródło: podroze.gazeta.pl
Tekst: Anna Molęda – Kompolt