Wrocław w najbliższych latach będzie gościł wiele ważnych, międzynarodowych konferencji. Miasto pozyskało kolejne imprezy tego typu i dzięki temu będzie promowane na całym świecie.  Jako gospodarz licznych międzynarodowych wydarzeń, Wrocław przyciąga swoją magią nie tylko turystów, ale przede wszystkim przedstawicieli świata biznesu. Stolica Dolnego Śląska nieustannie potwierdza, że jest miastem spotkań, w którym nauka spotyka się z rozrywką, historia z nowoczesnością, a tysiącletnie dziedzictwo łączy wiele religii i kultur. Słowa Donny Scheeder, prezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia IFLA, mówią same za siebie: „We Wrocławiu jestem po raz trzeci i czuję się tu jak w domu”.

W 2024 r. Wrocław przywita uczestników konferencji „The European Multicolloquium of Parasitology” (EMOP), która realizowana jest co cztery lata jako oficjalne wydarzenie Europejskiej Federacji Parazytologów. Poprzednia edycja odbyła się w Serbii, gdzie ogłoszono Wrocław oficjalnym miejscem realizacji kolejnego spotkania. Bid został złożony we współpracy z doktor reprezentującą Uniwersytet Wrocławski, która jest także członkinią Klubu Ambasadorów Kongresów Wrocławia. Planowanym miejscem realizacji wydarzenia jest kompleks Hali Stulecia.

Poza tym w 2025 r. w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się konferencja „Stochastic Processes and their Applications” (SPA), której główny obszar merytoryczny dotyczy statystyki matematycznej i prawdopodobieństwa. Dotychczasowe konferencje organizowane były zarówno w Europie, jak i w Ameryce czy Azji. Najbliższe wydarzenie zaplanowane zostało do realizacji w Lizbonie w 2023 r. Aplikacja o pozyskanie SPA została złożona wspólnie z profesorami reprezentującymi Politechnikę Wrocławską oraz Uniwersytet Wrocławski i to właśnie w przestrzeniach tych dwóch uczelni realizowane będzie to wydarzenie.

Źródło: thinkmice.pl
Tekst: Anna Molęda-Kompolt