• Wizz Air chce w tym roku przewieźć z i do Polski ponad 12 milionów pasażerów. Tylko w Warszawie ich liczba ma wzrosnąć o ponad 400 tys. Łącznie z lotniska Chopina powinno w tym czasie skorzystać 4 mln pasażerów Wizz Air.
  • W 2023 roku całkowita liczby tras z Polski wzrośnie do 173. Jesienią przybędzie nowe połączenie z Warszawy do Agadiru.

Wizz Air, najszybciej rozwijająca się linia lotnicza w Europie, ogłosiła na konferencji prasowej plany dotyczące rozwoju swojej bazy w Warszawie. Jeszcze w tym roku umieści tam jeden z samolotów Airbus A321neo. Nowy samolot umożliwi uruchomienie nowej trasy, do Agadiru w Marrakeszu, a także zwiększenie częstotliwości lotów na 13 trasach z Warszawy. Pierwszy lot odbędzie się 31 października. Bilety na nowej trasie można już rezerwować na stronie  wizzair.com lub w mobilnej aplikacji.

Wraz z kolejnym samolotem w bazie w Warszawie, flota Wizz Air będzie się składała z 11 maszyn. Pozwoli to na zwiększenie liczby tras ze stolicy do 58, wliczając w to połączenie do Agadiru. Ponadto, dodatkowa przepustowość umożliwi podwyższenie częstotliwości lotów z bazy do Alicante, Barcelony, Bazylei, Brukseli Charleroi, Kopenhagi, Eindhoven, Malagi, Mediolanu Bergamo, Nicei, Oslo Sandefjord Torp, Rzymu, na Teneryfę i do Walencji.

Cieszymy się, że rozwijamy się w Warszawie, czym udowadniamy nasze zaangażowanie w stolicy Polski, gdzie spodziewamy się zostać tego lata numerem jeden wśród przewoźników ultraniskokosztowych – pod względem liczby miejsc, gdzie dodajemy kolejny samolot zaledwie kilka miesięcy po ogłoszeniu dodania poprzedniego. Od października 2023 roku będziemy realizować loty na pokładach 11 samolotów z lotniska. Umieszczenie naszego najnowszego samolotu w Warszawie jest dla nas wydarzeniem wyjątkowym nie tylko dlatego, że pozwala na wzmocnienie naszej oferty rynkowej, dając klientom z Polski możliwość podróżowania z nami w sumie na 173 trasach do 27 krajów oraz zwiększając ruch turystyczny w tak pięknym kraju – 30. samolot w Polsce to solidny kamień milowy na drodze rozwoju zarówno naszego, jak i całej branży lotniczej w Polsce

podkreśla Evelin Jeckel, Network Officer w Wizz Air.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło: Wizz Air