Wizz Air uruchomiła nowy program Ambasadorów Zrównoważonego Rozwoju WIZZ, w ramach długoterminowego zaangażowania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Spośród ponad 7 tys. przedstawicieli personelu pokładowego i pracowników biurowych Wizz Air, wybrano 24 Ambasadorów Zrównoważonego Rozwoju, reprezentujących 22 bazy i dwa biura w Albanii, Austrii, Bułgarii, Cyprze, Gruzji, Węgrzech, Włoszech, Malcie, Macedonii Północnej, Polsce, Rumunii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Wielkiej Brytanii.

Od września 2023 r. do maja 2024 r. Ambasadorzy Zrównoważonego Rozwoju WIZZ będą wspierać lokalne projekty dotyczące ekologii i zrównoważonych działań, od recyklingu po inicjatywy charytatywne w bazach i biurach WIZZ, aby promować przyjazne dla środowiska nawyki i dzielić się spostrzeżeniami na temat zrównoważonego rozwoju ze współpracownikami. Następnie Yvonne Moynihan, członkini zarządu ds. spraw korporacyjnych i ESG w Wizz Air oraz zespół ds. zrównoważonego rozwoju wybiorą najbardziej wpływowy projekt promowany przez Ambasadorów.

Cieszymy się, że możemy zapewnić naszym współpracownikom możliwość aangażowania się w projekty dotyczące zrównoważonego rozwoju. Ambasadorzy będą odgrywać kluczową rolę w promowaniu świadomości i wspieraniu pozytywnych zmian w zakresie kwestii zrównoważonego rozwoju środowiskowego i społecznego w całej siatce Wizz Air. Nasze samoloty działają już przy najniższej w branży intensywności emisji dwutlenku węgla i wierzymy, że uczestnictwo w lokalnych inicjatywach w naszych bazach i biurach pozwoli zespołowi WIZZ pójść jeszcze dalej w zmniejszaniu naszego wpływu na środowisko i wzmacnianiu zrównoważonego rozwoju

powiedziałą Yvonne Moynihan, członkini zarządu ds. spraw korporacyjnych i ESG w Wizz Air.

W roku finansowym 2023, Wizz Air osiągnął intensywność emisji dwutlenku węgla na poziomie 53,8 gramów na pasażera/km, co oznacza spadek o 11% w porównaniu z wynikami z poprzedniego roku podatkowego. Jest to najniższy wynik Wizz Air w historii odnotowany w ciągu jednego roku podatkowego i najniższy wynik wśród głównych konkurencyjnych linii lotniczych. Strategia zrównoważonego rozwoju Wizz Air opiera się na czterech filarach – środowisku, ludziach, zarządzaniu i ekonomii. Linia lotnicza stale pracuje nad swoim śladem środowiskowym i redukcją intensywności emisji dwutlenku węgla, rozwojem pracowników, wkładem społeczno-gospodarczym w regiony, w których prowadzi działalność, a także wzmacnianiem ładu korporacyjnego.  

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Wizz Air