Ogólny wynik „B” w rankingu CDP oznacza, że Wizz Air podejmuje skoordynowane działania w kwestiach klimatycznych. CDP przyznało Wizz Air także najwyższe oceny za ujawnianie informacji na temat emisji z zakresu 1 i 2 (w tym weryfikacji), inicjatyw w zakresie redukcji emisji i produktów niskoemisyjnych, procesów zarządzania ryzykiem i zarządzania.

Wizz Air stale utrzymuje najniższą emisję dwutlenku węgla na pasażera/km wśród konkurencyjnych linii lotniczych  i zobowiązuje się do dalszego zmniejszania intensywności emisji CO2 o 25% do 2030 roku. W 2023 r. linia lotnicza osiągnęła rekordowo niski średni roczny wynik intensywności emisji CO2, który wyniósł 51,5 grama na pasażera/km, co oznacza redukcję o 6,8% w stosunku do 2022 r. Do integralnych elementów strategii zrównoważonego rozwoju linii lotniczej zalicza się odnawianie floty samolotów, inicjatywy w zakresie efektywności operacyjnej i inwestycje w zrównoważone paliwo lotnicze. Wizz Air ściśle współpracuje również ze swoimi partnerami branżowymi i zainteresowanymi stronami, aby jeszcze bardziej ograniczyć emisję CO2 w całym łańcuchu dostaw.

Wizz Air uczestniczy w ujawnianiu informacji przez CDP od 2021 r. CDP, w pełni współpracując z Grupą Zadaniową ds. Ujawniania Informacji Finansowych związanych z klimatem, posiada największą na świecie bazę danych dotyczącą środowiska. Wyniki CDP są powszechnie wykorzystywane do podejmowania decyzji inwestycyjnych i zamówień publicznych w kierunku zrównoważonej gospodarki o zerowej emisji dwutlenku węgla.

– powiedziała Yvonne Moynihan, Chief Corporate and ESG Officer w Wizz Air.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i grafika: Wizz Air