Jednym z najpiękniejszych miast we Włoszech z pewnością jest średniowieczne Bergamo. Dzięki bezpośredniemu połączeniu, które oferuje Ryanair m.in. Warszawy, Gdańska, Wrocławia i Krakowa, podróż stała się łatwa, wygodna i przystępna cenowo.

Wystarczy dwudziestominutowa podróż autobusem z lotniska i już jesteśmy w centrum miasta, gdzie można poczuć prawdziwego ducha Włoch. Wąskie, kamienne uliczki z licznymi kościołami wypełnionymi renesansowymi dziełami zachęcają do odwiedzin.

Dodatkowo kuchnia i lokalne dania, które nie pozostają obojętne w trakcie podróży. Najsłynniejszym regionalnym daniem jest casoncelli. Sam przepis wykonania dania pochodzi z XIV wieku. Casoncelli to rodzaj makaronu nadziewanego, typowego dla tradycji kulinarnej Lombardii. Nadzienie jest wykonane z sera. Do wyboru jest około 50 gatunków sera z całych Włoch. W samym Bergamo wytwarzanych jest dziewięć różnych rodzajów sera. Kolejną polecaną rzeczą jaką należy spróbować w Bergamo to wina i grappa.

Na jednej z zabytkowych ulic miasta znajduje się hotel z 15 pokojami, który zaprasza wszystkich turystów pragnących odwiedzić Bergamo. W hotelu nie ma dwóch takich samych pokoi, ale każdy posiada meble z XVIII i XIX wieku. Pokoje przystosowane są dla grup przyjaciół, rodzin z dziećmi do sześciu osób, a także pojedyncze pomieszczenia dla podróżujących solo.

Hotel znajduje się w samym sercu starego miasta, w budynku z XIV wieku, który jest po całkowitej renowacji (San Tomaso n. 48/50).

Gospodarze z przyjemnością podpowiedzą jak podróżować ekonomicznie i ciekawie po okolicy.

W  pobliżu hotelu znajduje się najnowszy kompleks Qc Terme San Pellegrino, który jest oddalony zaledwie 25 minut autobusem.

Goście, którzy będą chcieli skorzystać z usług hotelu otrzymają voucher na zniżkę 10 proc. obowiązujący w dni robocze.

A wszystkie dzieci do 14 roku życia zachęcamy do odwiedzin parku rozrywki Leolandia.

To jeszcze nie wszystko! Skontaktuj się z gospodarzami, a sprawią, że wyjazd do Bergamo będzie niezapomniany!

Kontakt:
ul. San Tomaso n. 48/50.
Bergamo
Włochy

Źródło i zdjęcia: Academia Resort