• Rozkład S24 Ryanair w Polsce obejmie:

•  30 nowych tras (łącznie 300)

•  42 samoloty B737

•  18 miliona pasażerów w Polsce (wzrost o 10%)

•  Ponad 13 tys. bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy

•  Spadek ruchu na lotnisku w Modlinie o 14% z powodu wyższych opłat i braku rozbudowy terminala

Ryanair zapowiedział, że nadal będzie inwestował i rozwijał trasy oraz ruch na lotnisku Chopina w Warszawie oraz z siedmiu innych lotniskach w Polsce. Lotnisko Warszawa Modlin utraci jednak 15 tras, 1 samolot oraz zanotuje spadek ruchu o 14%, z powodu braku przeprowadzenia przez zarząd portu rozbudowy terminala oraz uzgodnienia długoterminowej umowy z Ryanair. Linia poinformowała też, że brak rozbudowy  infrastruktury Modlina oraz wzrost opłat lotniskowych szkodzi ruchowi lotniczemu, turystyce i miejscom pracy w regionie mazowieckim.

Ryanair potwierdził, że zamknął 15 tras z Modlina, przeniósł 1 samolot B737 (do Krakowa), zmniejszył częstotliwość na 16 innych trasach z Modlina, podczas gdy lotniska, takie jak Chopin, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Poznań, Łódź i inne na terenie Polski, korzystają z rekordowego wzrostu ruchu lotniczego i inwestycji przewoźnika.

– powiedział na konferencji prasowej w Warszawie Michael O’Leary, prezes Ryanair.

Zdaniem prezesa Ryanair powiększenie istniejącego budynku oraz płyty postojowej w Modlinie może być gotowe już latem 2025 roku, dzięki czemu linia mogłaby zwiększyć swoją bazę z 6 do 12 samolotów. Dodał też, że rozbudowę może sfinansować sam przewoźnik, co już proponował poprzedniemu rządowi. Miałoby to podnieść przepustowość lotniska do 5-6 mln pasażerów.

– powiedział Michael O’Leary.

Aby uczcić rekordowy rozkład lotów w Polsce, Ryanair uruchomił trzydniową wyprzedaż miejsc z cenami od 99 PLN, dostępną na stronie www.ryanair.com.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Ryanair