Jeśli planujesz swój wolny czas spędzić w górach i wykorzystać go w pełni, warto pod uwagę wziąć zaplanowane przeglądy techniczne, które w ośrodkach turystycznych Grupy PKL już się rozpoczęły. Na czas przygotowań urządzeń do wiosny, koleje linowe i urządzenia będą stopniowo wyłączane z ruchu pasażerskiego a ośrodki ograniczą funkcjonowanie. Dlatego warto zapoznać się z  terminami prac w poszczególnych lokalizacjach. 
Fot. PKL

W ośrodkach Grupy PKL prace serwisowe związane są z czasowym przestojem funkcjonowania kolei linowych i krzesełkowych oraz urządzeń technicznych. Dlatego planując swój pobyt w górach, warto zapoznać się z terminami prac serwisowych tak, by jeszcze przed przestojami w pełni skorzystać z oferty poszczególnych ośrodków turystycznych Polskich Kolei Linowych.

W tym roku wiosenne przeglądy techniczne i prace serwisowe rozpoczęły się 13 marca w ośrodku PKL w Solinie i potrwają tam do 31 marca.  Od 20 marca do końca miesiąca potrwają prace serwisowe w ośrodku turystycznym na Górze Żar w Międzybrodziu Żywickim. Jeszcze do 26 marca możemy odwiedzać ośrodek Grupy PKL na Palenicy w Szczawnicy, tam prace serwisowe potrwają do 7 kwietnia.

Jeśli w najbliższym czasie planujemy podroż do niezapomnianego stylu retro, warto odwiedzić Górę Parkowa w Krynicy-Zdrój i w pełni skorzystać z atrakcji przed pracami, które zaplanowane są w terminie 11-27 kwietniaW tym samym czasie rozpoczną się przeglądy kolei w ośrodku Grupy PKL na Mosornym Groniu w ZawoiOd 11 do 28 kwietnia prace serwisowe zaplanowane są na Jaworzynie Krynickiej.

W kwietniu prace serwisowe zaplanowane są również w zakopiańskim ośrodku turystycznym na Gubałówce, tam potrwają one od 17 do 21 kwietnia.  

Na Kasprowym Wierchu sezon narciarski trwa najdłużej w Polsce, warunki na trasach są wciąż bardzo dobre, a pokrywa śnieżna dochodzi do ok. 170 cm. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą to miłośnicy sportów zimowych poszusują na Kasprowym aż do 7 majaPrace serwisowe i przeglądy techniczne przygotowujące koleje i urządzenia w ośrodku PKL Kasprowy Wierch na sezon wiosenny rozpoczną się 8 maja i potrwają do 24 maja.

Tekst: MM
Źródło: Polskie Koleje Linowe