Lotnisko w Modlinie chwali się wynikami. W lipcu z jego usług skorzystało aż 347 tys. pasażerów i obsłużono w nim 2 167 operacji lotniczych. Powitano też 25-milionowego pasażera.

Wyniki przewozowe odnotowane w tegorocznym lipcu są rekordowe i jest to najlepszy miesiąc w historii naszego lotniska. Długie pasmo naszych świetnych wyników miesięcznych ma kontynuację w lipcu 2023 roku, czyli w  miesiącu, w którym obchodzono 11-lecie działalności Lotniska Warszawa/Modlin

– z dumą informuje Tomasz Szymczak, Wiceprezes Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu.  

W lipcu br. zanotowano 105,3% wolumenu ruchu pasażerskiego z lipca ubiegłego roku, przy nieco mniejszej liczbie operacji lotniczych (99,4%), natomiast liczba pasażerów i liczba operacji lotniczych w porównaniu z lipcem 2019 roku to, w ujęciu procentowym, odpowiednio 116,7% i 114,7%.

Wzrost obydwu najważniejszych wskaźników w lipcowych wynikach przewozowych aż o ok. 1/7 w porównaniu z bardzo dobrym, ostatnim przed pandemią 2019 rokiem to bezprecedensowe osiągnięcie

– entuzjastycznie podkreśla Grzegorz Hlebowicz, Wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych.  

Poprzedni rekord co do liczby obsłużonych pasażerów na Lotnisku Warszawa/Modlin – 331 474 osób – został ustanowiony w maju br.   Największym zainteresowaniem pasażerów w lipcu br. cieszyły się następujące kierunki: Londyn, Dublin, Rzym, Alicante, Oslo, Saloniki, Mediolan, Sztokholm, Paryż i Ryga.  

Wyjątkowo dobry wynik lipcowy zapewne miał wpływ na to, że już 10 sierpnia br. na lotnisku został obsłużony jego 25-milionowy pasażer. Przyleciał on popołudniowym lotem z Rygi, a w terminalu czekało na niego uroczyste przyjęcie i wiele atrakcyjnych upominków od portu lotniczego i jego partnerów.

Pod koniec lipca na parterze strefy ogólnodostępnej terminalu pasażerskiego, naprzeciw windy, uruchomiony został Kącik Kawowy Stop Cafe, z bogatą ofertą kaw. Kącik w swojej ofercie ma również inne napoje, kanapki oraz słodkie przekąski. Miejsce to, od kiedy tylko zaczęło działać, cieszy się dużą popularnością wśród klientów.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło: Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin
Zdjęcie: Ryanair