Od 11 do 15 sierpnia, pociągami narodowego przewoźnika podróżowało ponad 1,2 miliona pasażerów. PKP Intercity pobiło tym samym zeszłoroczny wynik i ustanowiło nowy rekord frekwencji w trakcie długiego weekendu sierpniowego.

Po rekordowej majówce i czerwcówce narodowy przewoźnik ponownie może pochwalić się najwyższym wynikiem w swojej historii. W długi weekend sierpniowy z połączeń PKP Intercity skorzystało ponad 1,2 miliona pasażerów. To o 300 tysięcy więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Dniem z najwyższą frekwencją okazał się piątek 11 sierpnia. Do pociągów przewoźnika wsiadło wtedy blisko 254 tysiące pasażerów. Każdego dnia podczas długiego weekendu z PKP Intercity podróżowało średnio ponad 244 tysiące osób.

Przewiezienie ponad miliona pasażerów nie byłoby możliwe bez dodatkowego wsparcia taboru. PKP Intercity w okresie 11 – 15 sierpnia wzmocniło 147 pociągów dodatkowymi 175 wagonami. Na tory wyjechały też dwa dodatkowe spalinowe zespoły trakcyjne. Dłuższe składy pojawiły się na trasach pomiędzy największymi aglomeracjami oraz w połączeniach do największych ośrodków turystycznych takich jak Trójmiasto, Olsztyn, Ustka, Kołobrzeg czy Świnoujście.

Wysokie wyniki przewozowe podczas długiego weekendu sierpniowego są odzwierciedleniem trendu, który PKP Intercity utrzymuje od początku roku. Od stycznia do lipca 2023 roku do pociągów przewoźnika wsiadło blisko 38 mln pasażerów. Powyższe dane wskazują, że spółka ma szansę przewieźć do grudnia ponad 60 mln osób.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: PKP Intercity