Zakończyła się IV edycja projektu Fundacji PFR SamoDZIELNI, której partnerem jest Polski Holding Hotelowy. W efekcie kilku uczestników projektu odbędzie staż w hotelach Grupy PHH.

29 uczestników, 40 godzin warsztatów, 45 godzin indywidualnych konsultacji, 20 zaangażowanych wolontariuszy ekspertów, w tym 14 wolontariuszy mentorów tak w liczbach przedstawia się IV edycja projektu SamoDZIELNI. W efekcie kolejna grupa młodzieży, dorastającej w pieczy zastępczej, otrzymała realne wsparcie w procesie przygotowania do rozpoczęcia życia zawodowego. Teraz z nową wiedzą i umiejętnościami wejdą w dorosłość.

Wspieranie projektu SamoDZIELNI Fundacji PFR jest dla naszej firmy niezwykle ważne. Wkraczanie w dorosłość to kluczowy okres w życiu młodych ludzi, dlatego też chcemy pokazać, że jedną z możliwości wyboru ścieżki zawodowej jest hotelarstwo, gdzie można rozwijać się, awansować i spełniać swoje pasje. Tym bardziej cieszymy się, że kilku uczestników projektu zgłosiło się do nas, aby odbyć staż w naszych hotelach. Życzymy im, aby ten czas wykorzystali jak najlepiej dla swojego rozwoju i liczymy na to, że może choć dla części z nich będzie to początek kariery w branży hotelarskiej

– mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

Polski Holding Hotelowy zapewnił wszystkim uczestnikom programu oraz ich opiekunom noclegi w luksusowym pięciogwiazdkowym hotelu Regent w Warszawie, położonym w samym centrum miasta, obok traktu królewskiego. Oprócz zakwaterowania, PHH zorganizował wspólną kolację dla SamoDZIELNYCH oraz wolontariuszy, którzy byli mentorami młodych ludzi w tej edycji projektu. Zaangażowanie PHH nie skończyło się na tym. W ramach wsparcia młodych ludzi przedstawiciele PHH przygotowali warsztaty na temat możliwości kariery w branży hotelarskiej i turystycznej, a także zaproponowali uczestnikom projektu płatne staże zawodowe w swoich hotelach na terenie całej Polski.

SamoDZIELNI to autorski projekt Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju stworzony, aby pomóc młodzieży z pieczy zastępczej zrobić pierwszy krok na rynku pracy. Młodzi ludzie właśnie wkraczają w dorosłość i rozpoczynają życie zawodowe. Te pierwsze kroki mogą mieć ogromne znaczenie i decydować o tym, jak ich dalsze losy się potoczą. Dlatego Fundacja PFR już po raz czwarty wspiera ich w tym ważnym momencie w życiu. Do tej pory z programu skorzystało ponad 100 osób.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Polski Holding Hotelowy