Już wiosną tego roku w Krakowie otworzy się najnowszy 5-gwiazdkowy hotel 12 | 14 Stradom House. Będzie drugim obiektem w Polsce z kolekcji Autograph Collection i jedynym tego typu obiektem w Polsce.

Stradom House to miejsce idealnie łączące magię historii z elegancją nowoczesności. Zostało stworzone tak, aby było jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem najwyższej, uniwersalnej jakości idealnie wpisującej się w lokalną przestrzeń. Połączenie z miastem, ze społecznością i z naturą jest wyrazem tego, czym chcemy, aby był Stradom House. Ponadto każdy element w naszym hotelu został stworzony z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju. Już na etapie projektowania wyposażenia pokojów i kuchni kierowaliśmy się zasadą „Zero Waste”

12 | 14 Stradom House to 125 pokoi hotelowych, dwie restauracje oraz bar ulokowany w odrestaurowanej, wysokiej na 9 m kaplicy oraz unikatowe SPA SÓL. Wnętrza hotelu to połączenie polskiej tradycji z akcentami modernistycznej sztuki Krakowa. Na uwagę zasługuje również kolekcja polskiej sztuki.

Uczta dla miłośników architektury i kuchni

Stradom House będzie przestrzenią wręcz stworzoną dla osób pragnących odnaleźć pełną spokoju, atmosferę do pracy lub zorganizować biznesowe czy towarzyskie spotkanie. W sercu tego niezwykłego miejsca powstanie bar „Hedwig’s” znajdujący się w gotyckich i odrestaurowanych wnętrzach dawnej kaplicy św. Jadwigi.

Dla wszystkich odwiedzających dostępne będą dwa, wyjątkowe restauracyjne koncepty. Pierwszy z nich, „Gaia” jest celebracją modernistycznego odrodzenia Krakowa w śródziemnomorskim stylu, natomiast „John Dory” zapewni niespotykane do tej pory doświadczenie kulinarne oparte na najwyższej jakości owocach morza.

SÓL: wellness dla ciała i duszy

Sól to skarb najgłębszych podłoży regionu, określana często „białym złotem”. Stanie się podstawą nowej filozofii wypoczynku i pielęgnacji w murach Stradom House. Koncept wellness „SÓL”, to autorska linia kosmetyczna, szykowna siłownia, innowacyjne centrum odnowy z łaźnią parową, prysznicami z hydromasażem, biosauną, sauną solną na podczerwień i salą dźwiękową przylegającą do 20-metrowego basenu.

Źródło i zdjęcia: thinkmice.pl