To dobra wiadomość dla podróżujących tanimi liniami lotniczymi. Po długim czasie spowodowanym przez Covid, Wizz Air ogłasza 3 nowe trasy z Polski. Najdłuższe i zapewne bardzo wyczekiwane połączenie  z Krakowa do Dubaju, z Katowic do Neapolu oraz z Warszawy do Nicei. Od 4 lutego 2022r. Wizz Air rozpocznie loty z Krakowa do stolicy Emiratów Arabskich – Dubaju, a 28 marca 2022r. linia zainauguruje loty z Katowic do Neapolu oraz z Warszawy do Nicei.

Wizz Air na tych trasach będzie latał dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki.

“Nieustannie prowadzimy rozmowy z liniami lotniczymi o odbudowie mapy połączeń z Krakowa. Tym bardziej cieszymy się z przedświątecznej dobrej informacji od naszego bazowego przewoźnika o otwarciu połączenia do Dubaju”

– powiedział Jarosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

Węgierski przewoźnik będzie na tej trasie konkurował z linią lotniczą flydubai ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, która w kwietniu 2018 r. rozpoczęła codzienne bezpośrednie loty pomiędzy Krakowem  i Dubajem. Było to pierwsze połączenie lotnicze stolicy Małopolski z krajami Zatoki Perskiej.

31 października weszła w życie zimowa siatka połączeń Kraków Airport, w której znajdują się 123 regularne połączenia do 94 portów lotniczych.

Warto podkreślić, że Wizz Air ma pięć baz w Polsce: Warszawa, Katowice, Kraków, Gdańsk i Wrocław. Przewoźnik dysponuje w sumie 142 samolotami typu Airbus A320 i A321. Linia jest notowana na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych pod nazwą WIZZ.

Tekst: Anna Molęda – Kompolt