PKP przywróciło sezonowe pociągi do Zakopanego oraz Popradu. Podróż z Krakowa do zimowej stolicy Polski potrwa trzy godziny.

Od 26 grudnia turyści mogą korzystać z dodatkowych zimowych połączeń Kolei Małopolskich. Przewoźnik przywrócił na sezon zimowy dwa pociągi: “Luxtorpedę” z Krakowa Głównego do Zakopanego oraz “Bieliansky Express” z Muszyny do Popradu-Tatry w Słowacji.

“Luxtorpeda” z Krakowa do Zakopanego będzie kursować we wszystkie soboty i niedziele do 26 lutego oraz dodatkowo w piątek 6 stycznia. Z grodu Kraka skład wyrusza o godzinie 6:43, a do zimowej stolicy Polski dociera o 9:47. W drogę powrotną z Zakopanego wyjeżdża o 18:20 a o 21:29 pojawia się na dworcu Kraków Główny.

Koleje Małopolskie przypomniały, że w dalszym ciągu ze względu na przebudowę stacji Zakopane pociągi zmierzające do stolicy Tatr kończą bieg na peronach tymczasowych zlokalizowanych ok. 1400 metrów od dworca.

Kolej na Słowację

Koleje Małopolskie uruchomiły też pociąg do naszych południowych sąsiadów. Weekendowe pociągi między Muszyną a Popradem na Słowacji kursują we wszystkie soboty i niedziele do 26 lutego. Przewidziano dwie pary pociągów wyjeżdżające ze stacji docelowych: Muszyna o godz. 10:00 i 17:56 oraz Poprad Tatry o godz. 7:29 i 15:29.Pociąg zatrzymuje się na stacjach: Plavec, Stara Lubovna, Podolinec, Spiska Bela, Keżmarok, Studeny Potok.

Źródło: Koleje Małopolskie