Serwis Airbnb przygotował listę najpopularniejszych kierunków w 2023 roku. Jak się okazuje, numerem jeden oraz jedynym europejskim miastem w pierwszej dziesiątce - jest hiszpańska Malaga.

Airbnb jest popularnym serwisem pośredniczącym w wynajmie prywatnych miejsc noclegowych na całym świecie. Wraz z końcem bieżącego roku platforma sprawdziła, które kierunki mają szansę stać się hitami w nadchodzących 12 miesiącach. Ranking stworzono m.in. dzięki analizie wyszukiwań obejmujących terminy w 2023 roku.

Jak się okazuje, zwycięstwo przypadło hiszpańskiej Maladze, a pozostałe dwa miejsca na podium zajęły Sydney i Melbourne w Australii. Inne miejscowości, które trafiły do pierwszej dziesiątki to Auckland (Nowa Zelandia), Bangkok (Tajlandia), Queenstown (Nowa Zelandia), Florianópolis (Brazylia), Porto Seguro (Brazylia), Perth (Australia) oraz Salwador (Brazylia).

Malaga miasto Picassa

Miasto leży na wybrzeżu Morza Śródziemnego w hiszpańskiej Andaluzji. Malaga to połączenie kultury i morza z tętniącą życiem atmosferą, licznymi barami serwującymi tapas, nowoczesnymi dzielnicami, portem oraz zabytkami.

Malaga to również nadmorski kurort wybrzeża Costa del Sol, gdzie możemy do woli korzystać z uroków plażowania na Playa de La Malagueta – głównej plaży miejskiej i bogatej infrastruktury. Można także wybrać nieco dalszy pas plaż na południe od portu. Podczas wakacji w Maladze warto oczywiście zobaczyć miejsce narodzenia najsłynniejszego mieszkańca Malagi – Pabla Picassa. Budynek mieści się obok Muzeum Sztuk Pięknych.

Połączenie z Polski do Malagi

Do Malagi można szybko i tanio dolecieć bezpośrednio z Polski liniami Ryanair i Wizz Air, m.in. z Warszawy i Katowic. Co więcej, już 10 stycznia 2023 roku rozpoczną się loty na trasie Gdańsk-Malaga. Rejsy będą odbywać się we wtorki oraz w soboty. Dzień później tj. 11 stycznia rusza również połączenie Kraków-Malaga. Loty na tej trasie będą realizowane w środy i niedziele.

Ceny biletów zaczynają się od 145 zł w jedną stronę. Rejs z Polski do Malagi trwa około 3 godziny 50 minut.

Źródło: turystyka.wp.pl
Tekst: Anna Molęda-Kompolt
Zdjęcia: Pixabay