Narodowy przewoźnik jest zadowolony z wyników lotniska w Radomiu i w sezonie zimowy będzie kontynuował działalność z tego miasta – poinformował portal Rynek Lotniczy. LOT będzie obsługiwał trzy razy w tygodniu rejsy do Paryża i do Rzymu.

Fot. PPL

W okresie od 1 maja do 15 czerwca rejsy z lotniska Warszawa-Radom do Paryża były wypełnione w 86,7%, z Paryża w 87,3%, a w rejsach do Rzymu zanotowo load factor w wysokości 84%, podczas gdy na odcinku powrotnym – 86%.

– Decyzja o przedłużeniu połączeń z nowego lotniska Warszawa-Radom, oraz o zwiększeniu liczby operacji do kolejnego portu krajowego, została podjęta w związku z bardzo dobrym wypełnieniem samolotów i analizą popytu na tych trasach. Bardzo się cieszę, że możemy naszym pasażerom zaproponować dobry, dopasowany do ich potrzeb rozkład lotów

– powiedział cytowny przez portal, Robert Ludera, Dyrektor Biura Siatki w PLL LOT.

Po ośmiu tygodniach od uruchomienia, Lotnisko Warszawa-Radom odprawiło 18.661 pasażerów. Aktualnie lotnisko obsługuje 30 pasażerskich operacji lotniczych w ciągu tygodnia.

W niedzielę, 25 czerwca spodziewamy się odprawić dwudziestotysięcznego pasażera – prawdopodobnie będzie to lot do Rzymu, realizowany przez PLL LOT. Wskazuje to na wysoką dynamikę wzrostu liczby podróżnych – pierwsze 10.000 osiągnięte zostało w 5 tygodni, a kolejne 10.000 w ciągu 3 tygodni. W niecałe dwa miesiące obsłużyliśmy prawie dwukrotnie (192 proc.) więcej pasażerów od rekordu rocznego ustanowionego w 2016, czyli ostatnim roku funkcjonowania starego portu

– mówi Anna Dermont – rzecznik PPL S.A.  

LOT poinformował także o uruchomieniu od lutego 2024 r. rejsów do Taszkentu w Uzbekistanie oraz zwiększeniu częstotliwości na trasie Warszawa – Katowice. W sezonie zimowym nastąpi wzrost liczby połączeń z tego miasta do 21 tygodniowo, a w sezonie letnim do 24 tygodniowo.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło: Rynek Lotniczy, Polskie Porty Lotnicze
Zdjęcie: Polskie Porty Lotnicze