Panorama górska do wysokości 3 210 m, urozmaicony program dla całej rodziny, bliskość Innsbrucka, czy regionalne przysmaki – lodowiec Stubai oferuje to wszystko.

To tutaj miłośnicy sportów zimowych mogą uciec od codzienności szalejąc na stokach, chłonąc zachwycające krajobrazy na platformie widokowej TOP OF TYROL, czy relaksując się na jednym z tarasów słonecznych. Na lodowcu Stubai jest aż 26 kolejek linowych i wyciągów z 35 trasami narciarskimi do wysokości 3 210 m, które zapewniają doskonałe warunki z naturalnym, puszystym śniegiem jak okiem sięgnąć! Region zaskakuje też bliskością Innsbrucka – w ciągu zaledwie 45 min. można dostać się ze śnieżnego raju do tętniącego życiem miasta i skorzystać z jego kulturalnej oferty. Przyjrzyjmy się bliżej kilku wybranym atrakcjom Lodowca Stubai. Zapewniamy – to tylko wycinek bogatej oferty turystycznej tego niezwykłego, alpejskiego regionu.

Imponujący Snowpark Stubai Zoo

Lodowiec Stubai to przede wszystkim kraina marzeń dla wszystkich miłośników sportów zimowych – zarówno tych początkujących, jak i zaawansowanych, a także dla profesjonalistów. Znajdujący się tu Snowpark Stubai Zoo jest jednym z najlepszych parków śnieżnych w Alpach, który w obecnym sezonie wzbogaci się jeszcze o 300-metrowy jibline z własnym wyciągiem (zoo shuttle). Jesienią i wiosną cały teren, z liniami Pro-, Medium-, Jib- i Easy-, stanowi jeden z największych snowparków na świecie. Wyróżnia go ogrom słońca w połączeniu z zapierającymi dech w piersiach górskimi krajobrazami. W dniach 17-20 listopada 2021 snowpark zaoferuje jeszcze jedną atrakcję. Światowa elita zawodników freeskiingu spotka się tu podczas piątej edycji F.I.S. Freeski World Cup Stubai, a finał wydarzenia będzie transmitowany na żywo 20 listopada przez austriacki kanał telewizyjny ORF1.

Rodzinny program BIG Family

BIG Family to urozmaicony program rodzinny dostępny na lodowcu Stubai. Począwszy od maluchów, poprzez początkujących narciarzy, aż do nastolatków – wszyscy znajdą odpowiednią dla siebie ofertę. Dostępne są nawet restauracja dla dzieci i żłobek! Kolejnymi atrakcjami są BIG Family Slalom i BIG Family Boardercross oraz BIG Family Fun Slope. Dzięki nim pierwsze metry na desce to ogromna frajda. Rodzinną ofertę zimową uzupełnia Slopestyle na Eisjochferner – snowpark dla rodzin i osób początkujących. Warto podkreślić, że dzieci do lat 10 pod opieką płacącego rodzica wjeżdżają na lodowiec Stubai za darmo!

Zjazdy freeride’owe, czyli szaleństwo poza stokami

Oprócz dziesięciokilometrowego zjazdu do doliny „Wilde Grub’n”, licznych niebieskich, czerwonych i czarnych nartostrad oraz różnych tras narciarskich, czeka tu również jeden z najlepszych terenów do freeride’u w Austrii. Powder Department na lodowcu Stubai obejmuje 13 tras na otwartym, niezabezpieczonym terenie z własną mapą, punktami kontrolnymi, filmami
z tras, kontrolami nadajników lawinowych i znakami ostrzegającymi przed lawinami.

Podniebna platforma widokowa TOP OF TYROL

Wczasowicze mogą dosłownie unieść się nad szczytami na platformie widokowej TOP OF TYROL. Tylko tutaj, z niepowtarzalnym widokiem na 109 trzytysięczników, można wziąć głęboki oddech i po prostu zapomnieć o problemach – większego poczucia wolności nie znajdziesz nigdzie indziej.

Regionalne smakołyki w uznanych restauracjach

Na lodowcu Stubai nie brakuje miejsc, gdzie można znakomicie zjeść. Wystarczy wspomnieć o przytulnym lokalu Schaufelspitz – najwyżej położonej na świecie restauracji nagrodzonej trzema toczkami kucharskimi, o restauracji Eisgrat z własną fabryką makaronu, czy o pawilonie Schneekristall. Kuchnia – przede wszystkim regionalna, ale każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Rano na stoku, po południu w Innsbrucku

Karnet SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruck to unikalna na skalę światową, wielofunkcyjna oferta, która łączy sport i kulturę. Przedpołudnie można spędzić na lodowcu, szusując po puszystym śniegu, a po południu odwiedzić alpejskie zoo lub olśniewające (dosłownie i w przenośni) Kryształowe Światy Swarovskiego. Karnet zapewnia moc różnorodnych atrakcji i udogodnień – od możliwości korzystania z transportu publicznego, przez wstęp na 13 terenów narciarskich w dolinie Stubai i okolicach Innsbrucka, aż po 22 oferty lifestylowe, kulturalne i krajoznawcze w Innsbrucku i jego okolicach. A to wszystko w okresie od 1 października 2021 do 8 maja 2022.

Cały pakiet na lodowcu Stubai

Oprócz doskonałych wrażeń z urlopu lodowiec Stubai zapewnia również łatwy dojazd do niego. Z łączonym biletem Nightjet miłośnicy sportów zimowych mogą podróżować z Wiednia, Hamburga, Düsseldorfu i Amsterdamu do Innsbrucka oraz otrzymać karnet narciarski na 3 do 6 dni wraz transferem do hotelu w cenie.

Więcej informacji o Lodowcu Stubai na polskojęzycznej stronie regionu: https://www.stubaier-gletscher.com/pl/