Przewoźnik przewidywał anulowanie około 600 lotów z Frankfurtu, co wpłynie negatywnie na około 70 tysięcy podróżnych. Podobne sytuacje miały miejsce na lotniskach w Hamburgu i Monachium, gdzie również wystąpiły znaczne zakłócenia w ruchu lotniczym.

Oprócz pracowników portu lotniczego, strajkują także pracownicy kolei. Opóźnienia pociągów potrwają do godziny 13:00 w piątek 15 marca. Kolej Niemiecka poinformowała, że w trakcie strajku kursować będzie jedynie 20% pociągów dalekobieżnych  a normalny ruch wróci dopiero od soboty.

– mówi CEO AirHelp, Tomasz Pawliszyn.

AirHelp, firma technologiczna z branży podróży, która specjalizuje się w poprawie doświadczenia pasażerów i pomocy pasażerom w przypadku zakłóceń lotu, zauważa znaczący wzrost liczby zgłoszeń od osób dotkniętych odwołanymi lotami i opóźnieniami spowodowanymi strajkami. Pasażerowie są zmuszeni do szukania alternatywnych sposobów podróży lub do zmieniania swoich planów.

AirHelp pomaga w uzyskaniu odszkodowań za opóźnione, odwołane loty lub overbooking. Zapewnia jasny i przejrzysty proces ubiegania się o odszkodowanie dla tych, którzy nie znają pełni swoich praw lub nie mają czasu ani wiedzy, aby zrobić to samodzielnie. Firma angażuje się także w działania na rzecz poprawy przepisów dotyczących podróży lotniczych, walcząc o bardziej sprawiedliwe traktowanie pasażerów i zabiegając o zmiany na szczeblu międzynarodowym. Wspierają pasażerów, nie tylko poprzez świadczenie usług, ale także poprzez edukację na temat ich praw].

AirHelp została założona w 2013 roku jako start-up i szybko stała się jednym z największych ambasadorów praw pasażerów lotniczych na świecie. Pracują w 18 językach i współpracują z zespołem prawników specjalizujących się w prawach pasażerów pomagając w obronie ich interesów na całym świecie. Firma stale inwestuje w rozwój i najnowsze technologie, aby ułatwić proces składania wniosków o odszkodowanie. Ich zespół składa się z różnych specjalistów, w tym obsługi klienta, programistów i analityków, którzy wspólnie pracują nad zapewnieniem wsparcia i pomocy pasażerom linii lotniczych.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Public Dialog