Przez całe lato, aż do 3 września, w Sopocie czynny będzie bezpłatny, całodobowy Eko parking. To ponad 700 miejsc przy hali ERGO ARENA. W czasie wakacji będzie można również skorzystać z transportu pojazdami elektrycznymi, którymi dojedziemy do plaży lub centrum miasta.

Turyści odwiedzający Sopot samochodem nie muszą już płacić za parkowanie. Wystarczy, że zostawią auto przy ERGO ARENIE, pobiorą bezpłatny bilet i umieszczą go w widocznym miejscu w samochodzie. Bilet daje możliwość parkowania bez opłat przez 7 kolejnych dni. Wyjątkiem w bezpłatnym wakacyjnym parkowaniu będą te dni, w których w ERGO ARENIE odbywać się będą imprezy masowe. Wówczas opłata za parking przy hali będzie obowiązywała.

To już kolejny sezon, w którym funkcjonuje tu bezpłatny parking. W ubiegłym roku skorzystało z niego ponad 7,8 tys. osób. Połowa parkujących aut była z Trójmiasta i okolic (3798), natomiast 4064 samochody miały tablice rejestracyjne z innych miejscowości.

Spod ERGO ARENY, eko-pojazdami elektrycznymi dojedziemy w okolice plaży, a następnie do centrum Sopotu i z powrotem. Pojazdy, którymi podróżować może 12 osób, będą kursować codziennie w godz. 10.00-20.00, z częstotliwością co 20 minut (w dni powszednie w godz. 16.00-18.00 co 30 minut). Bilet na przejazd w jedną stronę kosztuje 4 zł, w obie strony 6 zł. Posiadacze Karty Sopockiej kupią bilet z 50% zniżką. Dzieci z legitymacją szkolną szkoły podstawowej pojadą bezpłatnie.

Ekobusy będą kursować także do Opery Leśnej. Ceny biletów są takie, jak na głównej trasie.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Urząd Miasta Sopot