W ciągu weekendu będą funkcjonować 10-osobowa kolejka krzesełkowa Bachledka, czterosobowa kolejka Jezersko oraz Hrebeň, co zapewni szybki i wygodny dostęp do stoków. Otwarte będą trasy Slalomák, Majstrák i Hrebeň.

Dla tych, którzy preferują wygodę i piękno natury, będzie również dostępny “Szlak w koronach drzew”. Ponadto mozna będzie skorzystać z dodatkowych usług, takich jak szkółka narciarska, wypożyczalnia i serwis nart, saneczkowisko oraz posilić się w restauracji Panorama.

Tegoroczną nowością jest nowe Centrum Treningowe przeznaczone głównie dla członków klubów narciarskich. Nowa trasa nosi imię braci Otta i Vlada Krajňáków. Jej długość przekracza 920 m, a różnica wysokości wynosi 212 m. Otto Krajňák jest zdobywcą nagrody Kryształowy Globus za zwycięstwo w Mistrzostwach Świata Weteranów, a także kilkukrotnym mistrzem świata w kategorii Masters.

Ośrodek będzie zamknięty od poniedziałku do czwartku, ale od 15 grudnia znów będzie otwarty codziennie. Aktualne informacje znajdują się na stronie internetowej bachledka.sk oraz w mediach społecznościowych.


Bachledka Ski & Sun to najszybciej rozwijający się całoroczny ośrodek górski znajdujący się tylko 30 km na północ od Popradu i 15 km od granicy polskiej w Ździarze. Łączy trzy doliny mające dostęp do ośrodka – Bachledową Dolinę, Małą Frankową i Jeziersko.

W ośrodku można znaleźć ulubioną Ścieżkę w Koronach Drzew, duży park dziecięcy Królestwo Lasu, wózki górskie, place zabaw dla dzieci oraz mnóstwo szlaków turystycznych i rowerowych. W obiekcie mieści się kolej linowa, restauracja PANORAMA Bachledka z przepięknym widokiem, apartamenty Bachledka, oraz różnego typu sklepy, wypożyczalnia rowerów elektrycznych czy nart.

Bachledka oferuje całosezonową gwarancję śniegu oraz trasy narciarskie o różnej skali trudności o łącznej długości 8,5 km. Do dyspozycji jest także trasa saneczkowa o długości 2,5 km, park dziecięcy oraz Szkoła narciarska Gorgy. Bachledka Ski & Sun należy do grupy Tatry Super Ski łączącej 18 ośrodków narciarskich w słowackich i polskich Tatrach, w których można jeździć na nartach za pośrednictwem jednego skipassu.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcia: Bachledka Ski & Sun