Dubaj to miasto oferujące turystom możliwość doskonalenia istniejących talentów lub spróbowania czegoś nowego w ramach zajęć edukacyjnych w wielu miejscach i atrakcjach. Odwiedzający mogą sprawdzić się w zajęciach kreatywnych, poznać lokalną modę i kuchnię oraz zanurzyć w języku arabskim. Szeroka oferta aktywności, obejmuje też różne atrakcje naukowe dla dzieci.

Fotograficzne wycieczki z Gulf Photo Plus, Alserkal Avenue

Gulf Photo Plus to renomowane centrum fotograficzne w Dubaju, które oferuje wycieczki do najbardziej fotogenicznych miejsc w mieście. Z pomocą doświadczonych fotografów w roli przewodników, uczestnicy mogą uczyć się nowych technik i doskonalić posiadane umiejętności, jednocześnie robiąc wspaniałe zdjęcia krajobrazów i architektury miasta. Wycieczki obejmują różnorodne obszary tematyczne, w tym fotografię uliczną, fotografię nocną i fotografię krajobrazową. Oprócz wycieczek, Gulf Photo Plus oferuje również warsztaty, wystawy i inne materiały edukacyjne dla fotografów na wszystkich poziomach.

Stwórz własny spersonalizowany zapach perfum z Oo La Lab, Alserkal Avenue

Oo La Lab, mieszczący się przy modnej alei Alserkal, to wyjątkowy sklep koncepcyjny z perfumami, który oferuje zajęcia z tworzenia perfum. To praktyczne doświadczenie pozwala uczestnikom poznać tajniki produkcji i stworzyć własny, spersonalizowany zapach. Instruktorzy przeprowadzają uczestników przez cały proces, od wyboru zapachów po mieszanie składników. Duży wybór zapachów, pozwoli uczestnikom stworzyć swój niepowtarzalny zapach.

Ciesz się prywatną lekcją golfa z PGA Professional at Topgolf

Topgolf Dubai to popularne miejsce rozrywki z nowoczesnym polem golfowym. Istnieje możliwość rezerwacji prywatnych, spersonalizowanych lekcji z profesjonalistami PGA.

Specjaliści PGA wykorzystują zaawansowaną technologię i techniki treningowe do analizowania zamachu golfisty oraz identyfikowania obszarów wymagających poprawy, tak aby uczestnicy mogli osiągnąć zamierzone cele. Lekcje można również dostosować do określonych aspektach gry golfisty.

Sięgnij nowych głębin podczas lekcji nurkowania w najgłębszym basenie świata w Deep Dive Dubai

Deep Dive Dubai, najgłębszy basen na świecie, oferuje szereg atrakcji, w tym lekcje dla początkujących i zaawansowanych nurków. Odwiedzający mogą wybierać spośród szeregu aktywności, które obejmują zajęcia w klasie, szkolenie w basenie i trening nurkowania na wodach otwartych. Wyposażony w najnowocześniejsze udogodnienia, w tym ogromny kryty basen, komorę hiperbaryczną i szeroką gamę sprzętu nurkowego, Deep Dive Dubai jest najbardziej bezpiecznym i wygodnym miejscem do nauki nurkowania.

Ucz się języka arabskiego w The Arabic Language Centre

Centrum języka arabskiego w Dubai World Trade Center oferuje lekcje języka arabskiego dla osób, które chcą nauczyć się od zera lub poprawić swoje umiejętności. Program ma na celu zapewnienie solidnych podstaw gramatyki arabskiej, słownictwa i wymowy. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych i certyfikowanych nauczycieli języka arabskiego, którzy zapewnią uczestnikom solidne zrozumienie tego języka.

Sztuka kaligrafii arabskiej w Bait Al Jouda Consultation and Training

Kaligrafia arabska to wyjątkowa forma sztuki, która polega na nauce pisma arabskiego w estetyczny i artystyczny sposób. Bait Al Jouda oferuje zajęcia dla turystów oraz mieszkańców Dubaju umożliwiające naukę kaligrafii arabskiej od podstaw lub doskonalenie posiadanych umiejętności. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych i wykwalifikowanych nauczycieli, którzy przybliżają również historię, różne techniki i style kaligrafii arabskiej. Uczestnicy poznają podstawy kaligrafii, w tym posługiwanie się różnymi narzędziami kaligraficznymi, formowanie liter oraz tworzenie kompozycji plastycznych.

Lekcje gotowania z kuchni emirackiej i bliskowschodniej w Park Hyatt Dubai

Park Hyatt Dubai oferuje lekcje gotowania kuchni emirackiej i bliskowschodniej dla osób, które chcą poznać tradycyjne potrawy lokalne oraz poszerzyć wiedzę na temat jej historii, technik i smaków. Uczestnicy nauczą się wykorzystywać charakterystyczne składniki i przyprawy oraz tworzyć autentyczne potrawy, które odzwierciedlają bogatą kulturę kulinarną regionu.

Emirackie lekcje gotowania w Al Khayma Heritage House

Al Khayma Heritage House oferuje lekcje gotowania dla gości, którzy chcą poznać tradycyjną kuchnię Emiratów. Zajęcia prowadzą doświadczeni kucharze, którzy uczą podstaw kuchni emirackiej. Uczestnicy dowiedzą się o wyjątkowych smakach i składnikach kuchni emirackiej oraz o tym, jak włączyć je do swojej kuchni. Lekcje gotowania w Al Khayma Heritage House obejmują szereg tradycyjnych potraw emirackich, w tym Machboos, tradycyjne danie z ryżu, gotowane z kurczakiem, jagnięciną lub rybą, a także desery i słodkie smakołyki, takie jak Luqaimat (deser przygotowany z ciasta drożdżowego wraz z syropem daktylowym i sezamem) i wiele innych.

Dowiedz się o dzikiej przyrodzie i lasach deszczowych w The Green Planet

Green Planet Dubai oferuje różnorodne interaktywne zajęcia edukacyjne dla dzieci w każdym wieku. Intuicyjne doświadczenia edukacyjne mają na celu nauczenie dzieci znaczenia ochrony świata przyrody i różnorodnych ekosystemów, które w nim istnieją. Uczestnicy poznają różne gatunki roślin i zwierząt, które żyją w lasach deszczowych Green Planet, a także ich rolę w środowisku. Lekcje zapewniają również możliwość praktycznej nauki i angażujących zajęć, takich jak spotykanie i karmienie zwierząt, odkrywanie dna lasu i poznawanie obiegu wody.

Poznaj wewnętrzne miasto w Kidzania

Kidzania Dubai zapewnia dzieciom wyjątkowe i wciągające doświadczenie edukacyjne, pozwalając im poznawać świat w zabawny i interaktywny sposób. To fikcyjne miasto zostało zaprojektowane tak, aby naśladować prawdziwe miasto, wraz z budynkami, ulicami i pojazdami, w którym dzieci mogą wcielać się w ponad 70 różnych zawodów. W Kidzania dzieci mogą stać się m.in. strażakiem, lekarzem, szefem kuchni czy pilotem, i uczyć się o umiejętnościach i obowiązkach wymaganych w każdej profesji. Mogą również zarabiać w Kidzos, walucie miasta Kidzania, którą mogą następnie wydać na różne przedmioty lub usługi w mieście. Dzięki temu doświadczeniu najmłodsi mogą rozwijać podstawowe umiejętności, takie jak praca zespołowa, komunikacja, rozwiązywanie problemów i krytyczne myślenie.

Tekst: MM
Źródło i zdjęcia: Travel Advance