Już pod koniec grudnia z biurem podróży ITAKA z Radomia polecieć będzie można do Egiptu. To kolejny kierunek ogłoszony w tym tygodniu, po Cyprze obsługiwanym przez regularne rejsy Wizz Air.  

W związku z dużym zainteresowaniem pasażerów wycieczkami z Lotniska Warszawa-Radom biuro podróży ITAKA uruchomiło sprzedaż wakacji w egipskiej Tabie na sezon zima 2023/2024. Rejsy realizowane będą od 27 grudnia do 4 kwietnia, raz w tygodniu, w każdą środę. To kolejna dobra wiadomość, po ogłoszeniu w tym tygodniu rozpoczęcia współpracy z popularnym międzynarodowym przewoźnikiem – Wizz Air. Węgierskie linie lotnicze uruchomią z Radomia loty do Larnaki na Cyprze 13 grudnia. Rejsy odbywać będą się dwa razy w tygodniu, w środę i w sobotę.  

Itaka w pierwszym sezonie wakacyjnym odnotowała świetne wyniki na naszym lotnisku – wypełnienie samolotów było na poziomie 95%. Potwierdzeniem doskonałej współpracy z tym touroperatorem jest kolejny ogłoszony kierunek. Jesteśmy dumni, że wspólnie z naszymi partnerami możemy proponować podróżnym coraz lepszą i bardziej zróżnicowaną ofertę. Z niecierpliwością czekamy na nowych pasażerów, którzy będą korzystać ze stale poszerzającej się siatki połączeń na Lotnisku Warszawa-Radom

– mówi Stanisław Wojtera, Prezes Zarządu Polskich Portów Lotniczych S.A.  

Egipska Taba to już piąty uruchomiony kierunek, który dołącza doz zimowej siatki połączeń Lotniska Warszawa-Radom. Obecnie w ofercie dostępne są regularne loty PLL LOT do Rzymu i Paryża oraz ogłoszone w tym tygodniu rejsy do Larnaki realizowane przez Wizz Air. Z kolei z biurem podróży Anex Tour od 30 października podróżni będą mogli polecieć rejsami czarterowymi do Szarm el-Szejk w Egipcie. Sezon zimowy na lotniskach startuje razem ze zmianą czasu na zimowy, pod koniec października.  

Lotnisko-Warszawa Radom od początku swojej działalność, czyli od 27 kwietnia br., odprawiło już blisko 88 tys. pasażerów. Bardzo dobre wyniki w sezonie letnim jakie osiągnęło lotnisko zachęcają touroperatorów i przewoźników do poszerzania ofert lotów z Radomia.      

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Polskie Porty Lotnicze