Jedną z głównych atrakcji wydarzenia, które towarzyszy mieszkańcom regionu od 2017 roku, jest rodzinny rajd rowerowy. To doskonała okazja, aby wspólnie i aktywnie spędzić czas. Organizatorzy przygotowali trzy trasy o różnych poziomach trudności. Najkrótsza z nich ma nieco ponad 10 kilometrów, kolejne to 20- i 30-kilometrowe ścieżki, które z łatwością będą mogli pokonać amatorzy spędzania czasu na dwóch kołach.

– mówi Iwona Gibas z Zarządu Województwa Małopolskiego.

Rajd wystartuje z terenu MOSiR w Proszowicach i będzie prowadził ścieżkami w rejonie miejscowości, pokazując często nieoczywiste fragmenty tej części regionu. Małopolska Tour to kolejna z inicjatyw pokazujących zaangażowanie Małopolski w promocję turystyki rowerowej.

Dużo dobrej zabawy i niezapomniane emocje czekają na najmłodszych uczestników Małopolska Tour 2024.

Po zakończeniu rajdu odbędą się wyścigi rowerowe dla dzieci. Uczestnicy zostaną podzieleni na kategorie wiekowe, a trasy i dystanse będą dopasowane do ich umiejętności i możliwości. Można wystartować na rowerku biegowym, na rowerze z kółkami do nauki jazdy, czy też na całkiem poważnym sprzęcie – to już oczywiście propozycja dla nieco starszych. Liczy się zabawa i rywalizacja fair-play.

Do tego mnóstwo atrakcji w miasteczku wydarzenia. Konkursy z nagrodami, pokazy, nauka bezpiecznego poruszania się na rowerze po drogach, zabawy z animatorami i wiele więcej.

Każdy z uczestników rajdu oraz wyścigów dla dzieci powinien być wcześniej zarejestrowany. To proste – wystarczy skorzystać z rejestracji online, gdzie można zgłosić całą rodzinę, a każdemu z uczestników zostanie przydzielony numer startowy.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia oraz rejestracji można znaleźć na stronie malopolskatour.pl.

Nie tylko sport i rowery, ale również doskonała muzyka czekają na uczestników Małopolska Tour 2024 w Proszowicach. Na finał wydarzenia sceną zawładną twórcy takich przebojów jak „Długość dźwięku samotności”, „Chłopcy” czy też „Scenariusz dla moich sąsiadów”. Zespół Myslovitz, bo o nim mowa, wystąpi na stadionie miejskim o godz. 18.30. Wstęp jest bezpłatny.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i grafika: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego