W siatce połączeń lotniska w Babimoście pojawił się nowy kierunek. W sezonie zimowym z Zielonej Góry polecimy do egipskiej Taby. Połączenie zostało uruchomione w ramach promocji województwa lubuskiego we współpracy z Urzędem Marszałkowskim.

Pierwszy samolot do Egiptu odleciał 21 grudnia. Rejsy do Taby będą odbywać się raz w tygodniu, co środę, aż do 15 lutego. Wakacyjne pakiety z wylotem z Zielonej Góry będzie można kupić za pośrednictwem biura podróży Itaka. Turystów na zimowe ferie do egipskiego kurortu zabiorą boeingi 737 Polskich Linii Lotniczych LOT.


Cieszymy się, że dzięki współpracy wielu firm i instytucji mieszkańcy województwa lubuskiego zyskują kolejną możliwość wakacyjnego wypoczynku, tym razem w sezonie zimowym. Mamy nadzieję, że ta propozycja również spotka się z zainteresowaniem. Już miesiące letnie pokazały, że loty z Zielonej Góry do zagranicznych wakacyjnych mają potencjał

– mówi prezes PPL Stanisław Wojtera.


W sezonie letnim z Zielonej Góry można było polecieć czarterem do tureckiej Antalyi, a PLL LOT uruchomiły wakacyjne połączenia.

Połączenie do Taby będzie pierwszym zimowym czarterem do Egiptu w historii lotniska w Babimoście.

Taba to miejscowość turystyczna położona w Egipcie, w północnej części zatoki Akaba, będącej z kolei częścią Morza Czerwonego. Ze względu na swoje położenie nazywana jest często „Bramą na Synaj”. Turyści chwalą to miejsce między innymi ze względu na przepiękne rafy koralowe oraz doskonały punkt wypadowy do Izraela, Ziemi Świętej czy Jordanii. Taba jest świetną propozycją zarówno dla turystów lubujących się w urokach piaszczystych plaż, jak i dla zwolenników aktywnego wypoczynku czy sportów wodnych.

Źródło: Polskie Porty Lotnicze