Linia Wizz Air zapowiedziała wprowadzenie premii dla pilotów oraz nowych grafików pracy. Oba programy zostaną uruchomione między październikiem 2023 r. a 8 stycznia 2024 r. Ich celem jest przyciągnięcie i utrzymanie większej liczby pracowników.

Nowy grafik pracy będzie zawierał stałe i elastyczne opcje dla tych, którzy chcą bardziej zróżnicowanego schematu zatrudnienia. Obejmują one:

  • 5 dni pracy, 4 dni przerwy
  • 14 dni pracy, 7 dni wolnego dla pilotów dojeżdżających do pracy (w wybranych bazach)
  • praca w niepełnym wymiarze godzin (w wybranych bazach)

Wizz Air wprowadzi również program utrzymania załogi lotniczej (Flight Crew Retention Program). Głównym jego celem jest zwiększenie i wzmocnienie możliwości organizacji w zakresie retencji w całej sieci WIZZ. W ramach programu w bazach w Krajowej, Suczawie, Jassach, Skopje i Kutaisi piloci otrzymają premie pieniężne w wysokości od 30 000 EUR dla pierwszego oficera (FO) do 50 000 EUR dla kapitana (CP).

Cieszymy się, że możemy ogłosić nowe możliwości grafikowe dla naszych pilotów, które zapewnią im stabilność i elastyczność potrzebną do dostosowania ich osobistego stylu życia. W ramach programu Retention Special Base chcielibyśmy zachęcić nowych członków, jak również obecnych pracowników załóg lotniczych, do dołączania do określonych baz i otrzymania premii za rejestrację przed i przyznanie premii po pomyślnym zakończeniu programu Retention

– powiedziała Ewa Danecka, Head of Crew Resource and Planning  w Wizz Air.

Najnowsze programy dołączają do istniejących świadczeń Wizz Air dla pracowników, w tym podróży pracowniczych, możliwości dojazdów do pracy, ubezpieczenia utraty licencji i premii dla pracowników.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Wizz Air