Finlandia ponownie została uznana za najszczęśliwszy kraj na świecie!

Zapraszamy na szczęśliwą podróż do tego wspaniałego kraju wiosną lub latem!

Finlandia to raj dla miłośników przyrody z mnóstwem świeżego powietrza i najczystszej natury. Różnorodna dzika przyroda, tysiące krystalicznie czystych jezior i zielone lasy są warte podziwu. Nie brakuje tu możliwości uprawiania aktywności na świeżym powietrzu, takich jak wędkowanie i biwakowanie latem, jazda na łyżwach i nartach (ośrodki narciarskie) zimą. Oraz, oczywiście, słynne Northern Lights, które najlepiej obserwować wiosną i jesienią. Finowie mogą być dumni ze swoich pięknych parków narodowych i czystych naturalnych plaż.

Aby cieszyć się pięknem fińskiej przyrody najlepiej wybrać się w podróż samochodem wraz z rodziną, bliskimi lub przyjaciółmi. Najlepszym połączeniem do Finlandii jest połączenie z Tallina w Estonii za pośrednictwem fińskiego przewoźnika promowego Eckerö Line!

Eckerö Line oferuje bilety promowe i bardzo wygodne pakiety samochodowe z Tallina do Helsinek i z powrotem.

Jednostka Eckerö Line MS Finlandia mieści 2500 pasażerów i do 665 samochodów. Prom MS Finlandia wykonuje do sześciu rejsów dziennie. Podczas trwającej 2 godziny 15 minut podróży morskiej możesz delektować się najlepszymi produktami sezonowymi i fińskimi przysmakami w naszych restauracjach, skorzystać z wszechstronnego programu rozrywkowego, zrobić zakupy w naszych sklepach lub po prostu zrelaksować się w kabinie i podziwiać piękne widoki na Morze Bałtyckie.

Zapraszamy również do zapoznania się z pakietami hotelowymi z Tallina do Helsinek – obejmującymi bilety promowe oraz zakwaterowanie w Helsinkach!

Fińska kuchnia słynie z doskonałych smaków i świeżych, sezonowych potraw. Na fińskim stole można znaleźć pyszne dania z mięsa, ryb i warzyw wraz z dużą ilością dzikich grzybów i jagód. Kuchnia fińska ceni sobie świeżość składników i sprawia, że dania nabierają wyrazu, ponieważ nie są mocno przyprawiane. Zarówno w kuchni fińskiej, jak i w fińskiej przyrodzie, bardzo ważna jest jej sezonowość – dlatego też serwowane są dania, które są najlepsze o danej porze roku!

Kuchnia fińska ma bardzo ciekawy i żywiołowy charakter. Uległa wpływom sąsiednich narodów, jednak posiada również dania, które są mało rozpowszechnione w innych krajach. Dania kuchni fińskiej są również bardzo cenione na pokładzie MS Finlandia, ponieważ pływa on pod fińską banderą, więc koniecznie zarezerwuj wystawny fiński posiłek na promie Eckerö Line, aby spróbować sezonowych fińskich przysmaków w znakomitym bufecie!

Wizytę w Finlandii połącz z wizytą w Tallinie – bajeczna starówka Tallina i nowoczesne serce Helsinek, letnie piaszczyste plaże Tallina i skaliste brzegi Helsinek, przytulne kawiarnie i ulubione restauracje dla smakoszy po obu stronach Zatoki Fińskiej, a także niekończące się możliwości zakupów…

Nieistotne, czy zaczniesz swoją przygodę od Tallina czy Helsinek, warto odwiedzić oba miasta – nie ma na świecie więcej miast bliźniaczych położonych tak blisko siebie. Wystarczy kupić bilet na prom Eckerö Line i w niecałe 2,5 godziny można znaleźć się w centrum stolicy sąsiedniego kraju. Oba kraje używają euro, więc nie musisz wymieniać pieniędzy.

Tallin i Helsinki to miasta bliźniacze, które nie tylko doskonale się uzupełniają i wzbogacają, ale także oferują podróżnikowi dwa rodzaje niezapomnianych i różnorodnych doświadczeń. Aby je przeżyć, wystarczy skorzystać z linii Eckerö Line – i wtedy zaczyna się bajka!
Więcej informacji w języku polskim można znaleźć pod: https://www.eckeroline.com/welcome-poland

Tekst: Peep Siinmaa (Eckerö Line)
Zdjęcia: Eckerö Line
All pictures: Copyright Eckerö Line