Singapore Airlines (SIA) zostało uznane za najlepszą linię lotniczą na świecie w prestiżowym dla branży konkursie Skytrax World Airline Awards 2023. To już piąte zwycięstwo tego przewoźnika w ciągu 23 lat istnienia nagrody.

Singapore Airlines nie tylko uzyskała miano najlepszej linii lotniczej na świecie, ale również szczególnie doceniono jej kabinę klasy pierwszej. SIA właśnie w tej kategorii zdobyła szereg nagród udawadniajac tym samym, że świadczy swoje usługi na najwyższym poziomie. Niskobudżetowa filia SIA, Scoot, została uznana za najlepszego taniego przewoźnika długodystansowego, a w kategorii najlepszych niskobudżetowych linii lotniczych zajęła drugie miejsce.

Nagrody Skytrax są oparte na ankietach przeprowadzonych wśród ponad 20 milionów pasażerów z ponad 100 państw, oceniających ponad 325 linii lotniczych. Badanie trwało między wrześniem 2022 a majem 2023 roku.

Ta nagroda jest dowodem niezłomnego ducha naszych pracowników, którzy ciężko pracowali i poświęcali się, aby SIA były gotowe na powrót po COVID-19. To pozwoliło nam wyjść z pandemii silniejszymi i gotowymi do rywalizacji jako wiodący międzynarodowy przewoźnik lotniczy 

– powiedział Goh Choon Phong, dyrektor generalny Singapore Airlines, odbierając w Paryżu nagrodę dla najlepszego przewoźnika lotniczego na świecie.

Dziękujemy naszym klientom za ich trwałą lojalność i sympatię wobec Singapore Airlines. W czasie pandemii ich wsparcie dodało nam siły i determinacji do pokonania bezprecedensowych wyzwań. Dziś, gdy powracamy po pandemii, jesteśmy mocno zobowiązani do innowacji i inwestowania w produkty i usługi, zapewniając naszym klientom loty na światowym poziomie 

– dodał Goh Choon Phong.

Edward Plaisted, dyrektor generalny Skytrax komentując wygraną Singapore Airlines, powiedział: 

To niesamowite osiągnięcie, że Singapore Airlines zdobyło tytuł najlepszej linii lotniczej na świecie w 2023 roku. Singapore Airlines osiągnęło doskonałe wyniki w wielu kategoriach nagród, a szczególnie doceniono ich kabinę w pierwszej klasie jako najlepszą na świecie. Gratulujemy sukcesu będącego zapewne źródłem dumy i satysfakcji zarówno dla zarządu, jak i wszystkich pracowników.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: AVIAREPS Poland