Jordańska Organizacja Turystyczna przeprowadziła w pierwszej połowie grudnia serię warsztatów w polskich miastach: Krakowie, Poznaniu i Warszawie, aby zapoznać rodzime biura turystyczne z tym kierunkiem i przedstawić ofertę turystyczną dla polskich turystów.

W pierwszej części warsztatów został zaprezentowany potencjał turystyczny kraju, a w drugiej odbywały się spotkania z jordańską branżą turystyczną. W Polsce obecnych było pięciu touroperatorów, którzy poszukiwali możliwości nawiązania współpracy lub pogłębienia więzów biznesowych z polskimi biurami. Podczas trzech dni warsztatów w spotkaniach polskiej i jordańskiej branży turystycznej udział wzięło około 80 biur podróży z naszego kraju. Oficjalną część warsztatów wieńczyła loteria wizytówkowa i kolacja.

Jordania jest przez polskich turystów wybierana najczęściej jako kierunek wypoczynkowy, objazdowy i pielgrzymkowy. Goście zwracali uwagę, że możliwości spędzania wolnego czasu jest tu dużo więcej. Może to również być destynacja dla klientów biznesowych, amatorów aktywnego wypoczynku oraz miłośników spa&wellnes.

Jordania to pachnący słońcem kraj Bliskiego Wschodu, na który od kilku lat zapanowała istna gorączka „go to Jordan”! To fascynująca historią, wręcz bajkowa kraina, na czele z Petrą – skalnym miastem zaliczonym do 7 współczesnych cudów świata, mieniąca się wszystkimi odcieniami różu i fioletu zależnie od pory dnia.

Stolica kraju Amman to jedno z najstarszych, nieprzerwanie zamieszkanych miast świata. Niezapomnianym przeżyciem jest zawsze pobyt na pustyni Wadi Rum, która zapewnia widoki rodem z Marsa i niebo pełne gwiazd. A do tego wyśmienita kuchnia i niezwykłe uprzejmi mieszkańcy.

Doskonałe kurorty nad Morzem Martwym, gdzie można korzystać z uzdrowiskowych dobrodziejstw morza czy piękne rafy Morza Czerwonego to kolejny argument, który przyciąga turystów do antycznego kwiatu pustyni. Ten kraj warto dopisać do listy destynacji wartych odwiedzenia w najbliższym czasie.

Źródło: wiadomosciturystyczne.pl
Tekst: Anna Molęda-Kompolt
Zdjęcia: Pixabay