Lista romantycznych atrakcji na Węgrzech nie ma końca. Jeśli szukasz miejsca na Walentynki lub ważną rocznicę, znajdziesz je u nas. Pięknie podświetlone zamki, wykładane kamieniami ulice, łagodnie płynące rzeki i historyczne mosty – Budapeszt i jego okolice pełne są romantycznego uroku. Baśniowa magia tego kraju szybko Cię zauroczy, bez względu na porę roku.

Już niedługo Walentynki, dzień, w którym cały świat przystraja się na różowo. Szukasz pomysłu na romantyczny wypad ze swoją drugą połową, znakomitą kolację, drinka, a może coś zupełnie wyjątkowego? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, spędź ten szczególny dzień na Węgrzech i odkryj wszystkie nastrojowe miejsca i atrakcje, jakie oferuje ten kraj.

Pełen historycznych pałaców, wartych odwiedzenia miejsc i pięknych widoków na rzekę Budapeszt jest idealnym miejscem na romantyczną wycieczkę we dwoje. Znajdziesz w nim wiele miejsc, które podsycą Waszą miłość, od niesamowitego widoku na panoramę miasta ze szczytu Baszty Rybackiej, po kolację przy świecach nad brzegiem Dunaju. Każdy znajdzie też najlepsze dla siebie miejsce na nocleg – możesz wybierać między luksusowymi hotelami butikowymi, a położonymi w samym centrum hotelami znanych na całym świecie sieci, gdzie czekają na Ciebie znane udogodnienia. Pragnący prawdziwie baśniowych momentów docenią noclegi w zamkach, pałacach, a nawet w pomnikach architektury.

Budapeszt ma również propozycję dla par będących miłośnikami sportu – największe w Europie lodowisko w Parku Miejskim to świetna okazja, aby aktywnie spędzić razem czas. Sunąc na łyżwach wokół lodowiska możecie wspólnie podziwiać piękno parku oraz disnejowski zamek Vajdahunyad blisko Placu Bohaterów. A potem może dać odpocząć zmęczonym stopom w gorącej kąpieli?

Nie ma chyba nic bardziej romantycznego niż wieczór w jednej z budapesztańskich łaźni termalnych. Łaźnie Szechenyi znajdują się zaledwie kilka metrów od lodowiska i oferują niemal 20 basenów wewnętrznych i zewnętrznych. Jest to jedna z najczęściej odwiedzanych i najbardziej docenianych atrakcji w Budapeszcie, miejsce idealne do relaksu, zabawy i spędzenia czasu we dwoje.

Jeśli chciałbyś połączyć malownicze widoki oraz pobyt w spa, koniecznie wypróbuj Łaźnie Rudas. Możesz tutaj wraz z ukochaną osobą podziwiać zapierające w piersi widoki na miasto z basenu na dachu naszego spa.

Wisienką na torcie niech będzie spacer wzdłuż brzegów Dunaju. Oświetlane promieniami zachodzącego słońca baśniowe budynki i widok na rzekę to coś, co warto docenić. Zanim wybierzesz się do jednej z wielu znakomitych budapesztańskich restauracji na kolację, koniecznie pospaceruj leniwie po nadrzecznych bulwarach o zachodzie. Na Wzgórzu Gellerta powyżej Mostu Elżbiety kryje się Ogród Filozofów, idealne miejsce na randkę i wspólne podziwianie Budapesztu z lotu ptaka. Wieczorem warto udać się do Baszty Rybackiej, skąd rozciąga się widok na miasto – to również świetne miejsce do robienia zdjęć innej ważnej atrakcji, Parlamentu. A potem czas na wzniesienie toastu za Waszą miłość! Jesteśmy wielkimi fanami ruin-pubów, ale Walentynki to specjalna okazja! Zakończcie wieczór podziwiając nocne miasto z jednego z fantastycznych sky-barów.

Walentynki to również dobra okazja, aby wybrać się poza miasto. Jeśli pragniesz znaleźć się w bajce, koniecznie odwiedź Pałac Królewski w Gödöllő. Był to prezent koronacyjny i jedna z ulubionych rezydencji Cesarzowej Sissi. Spacer po pięknym parku i zamku, który mieści również muzeum, przywołuje epokę monarchii austro-węgierskiej, często nazywanej „szczęśliwym czasem pokoju”.

Jeśli zaś lubisz małe miasteczka, koniecznie powinieneś odwiedzić Szentendre. Jest znane nie tylko z pięknej promenady wzdłuż Dunaju, wykładanych kocimi łbami uliczek i prawdziwie śródziemnomorskiej atmosfery, ale również z największej w kraju liczby muzeów, małych galerii i wydarzeń kulturalnych.

Mimo iż Węgry nie są dużym krajem, oferują niezliczone atrakcje dla turystów lubiących piesze wędrówki. 10 parków narodowych, w tym magiczne, baśniowe krajobrazy Parku Narodowego Bükk lub Aggtelek, w którym obejrzeć można systemy pełnych stalaktytów jaskiń, oferują wiele możliwości wycieczek.

Miłośnicy kultury i gastronomii również znajdą mnóstwo ciekawych atrakcji poza stolicą, czy będzie to ciekawa sztuka teatralna, wystawa, czy też przepyszna kolacja w intymnej atmosferze. Eger to miasto idealne na zwiedzanie najważniejszego rejonu winiarskiego, ale inne główne miasta, takie jak Pécs, Győr, Veszprém, Szeged i Debreczyn również warto odwiedzić dla ich lokalnej gastronomii, licznych festiwali muzycznych oraz muzeów tematycznych.

Jeśli więc szukasz aktywnej przygody, malowniczej scenerii, znakomitego jedzenia i picia lub też romantycznej podróży w czasie, spędź Walentynki na Węgrzech, a znajdziesz tam niepowtarzalne wrażenia.

Źródło: @visithungary