Marzycie o weekendzie, który pozwoli Wam przyjemnie spędzić chwile z bliskimi? A gdyby tak, wziąć udział w całodziennych weekendowych atrakcjach, które nie tylko będą doskonałą okazją do wspólnej zabawy, ale także propozycją, by ciekawie spędzić czas na świeżym powietrzu? Polskie Koleje Linowe zapraszają do swoich ośrodków turystycznych w Szczawnicy na Palenicy oraz do Międzybrodzia Żywieckiego na Górę Żar na rodzinny zimowy piknik.


Polskie Koleje Linowe zapraszają 18 lutego na Górę Żar w Międzybrodziu Żywieckim oraz 25 lutego na Palenicę do Szczawnicy na rodzinne pikniki na śniegu. Zimowe wydarzenie będzie doskonałą propozycją nie tylko dla rodzin, ale wszystkich osób, które szukają pomysł, jak ciekawie i aktywne spędzić wolny czas.

Przepis na niezapomniane spotkanie z rodziną jest prosty, wystarczy 18 lutego odwiedzić ośrodek turystyczny Grupy PKL na Górze Żar i wziąć udział w pikniku na śniegu. Wszystkich turystów czekać będzie wówczas sporo atrakcji, konkursów z nagrodami oraz zabaw, które z pewnością zintegrują rodziny. Przeciąganie liny, jedzenie pierniczków na czas, skakanie w workach, slalom na plastikowych jabłuszkach czy rzuty do celu – to tylko niektóre z konkurencji, w których – podczas pikniku – będziemy mogli sprawdzić swoich sił.

W ośrodku PKL podczas pikniku posłuchamy również muzyki, o którą zadba DJ. Będziemy mogli zadedykować utwory dla bliskich, a jeśli poczujemy, że chcemy przy nich również potańczyć – nic prostszego!

Jak na prawdziwy piknik przystało nie zabraknie ogniska i pieczonych przysmaków, a to wszystko z pięknymi widokami na krajobraz Beskidów oraz w niesamowitej scenerii Krainy Żaru – lśniącej na stokach góry. Tak spędzony czas ze znajomymi czy rodziną warto uwiecznić na pamiątkowej fotografii. Oczywiście wybierają się na Górę Żar nie zapomnijmy zabrać sprzęt narciarski, by skorzystać z przygotowanych tras.

Piknik w ośrodku turystycznym PKL na Palenicy

Atrakcje rodzinne czekają także na turystów, którzy 25 lutego odwiedzą ośrodek PKL Palenica w Szczawnicy. Spotkanie rodzinne i wspólnie spędzony czas urozmaicimy podczas aktywności piknikowych.

Mnóstwo zabawy i śmiechu zagwarantują nam niepowtarzalne konkursy rodzinne. Jeżeli jesteście mistrzami w jeździe na jabłuszku lub w rzucaniu śnieżkami do celu, koniecznie musicie sprawdzić swoich sił w tych konkurencjach. Nie zabraknie również rywalizacji narciarskich, jak chociażby slalom z pomiarem czasu. Oczywiście na zwycięzców czekać będą nagrody.

Dodatkowo w tym dniu zapraszamy na specjalny pokaz symulacji akcji ratowniczej, którą zaprezentuje grupa GOPR-owców.

Podczas pikniku nie zabraknie DJ i dobrej muzyki. Ulubiony utwór będziemy mogli zadedykować bliskim, a jeśli zechcemy do niego również potańczyć będzie ku temu najlepsza okazja. Atrakcją pikniku w Palenicy będzie również ognisko i smażone przysmaki.

Oprócz przygotowanych aktywności, w ośrodku PKL czekać będą dobrze przygotowane trasy narciarskie, dlatego warto ze sobą zabrać narty lub deskę snowboardową.

Źródło i zdjęcia: Polskie Koleje Linowe (PKL)