Jako pierwsze w Polsce Lotnisko w Modlinie udostępniło już swoim podróżnym kapsułowy hotel. Znajduje się on na antresoli w strefie ogólnodostępnej. Pasażerowie będą mogli odpocząć i zrelaksować się przed swoim lotem.  Obiekt nazywa się Zzzleepandgo Lounge i oferuje sześć kabin sypialnianych.

Co oferuje hotel kapsułowy?

Goście oprócz łóżka mają do dyspozycji Wi-Fi, kontakt do ładowania, złącza USB i telewizor z dotykowym ekranem. Można się w nim zatrzymać w godz. od 20:00 do 8:00 rano. Niestety, w obiekcie nie ma łazienki, dlatego klienci będą musieli korzystać z ogólnodostępnych toalet. Za wynajem kabiny trzeba zapłacić ok. 100 zł. Rezerwacja jest możliwa za pośrednictwem strony internetowej operatora (https://www.zzzleepandgo.com)

W Polsce możemy znaleźć kilka takich hoteli w miastach, ale nie na lotniskach. Moda na hotele kapsułowe przyszła do nas z Japonii. Zamiast pokoi goście wynajmują niewielkie kapsuły, w których mają do dyspozycji łóżko. Jest w nich niewiele przestrzeni, ale na pewno zmieści się jeszcze w nich bagaż. Wielu pasażerów zadowolonych jest z takiego rozwiązania, ponieważ mogą zregenerować się przed podróżą, płacąc o wiele mniej niż za pobyt w tradycyjnym hotelu.

Jakie kolejne lotnisko zdecyduje się na wygodne rozwiązanie dla podróżnych? Mam nadzieję, że w ślady Modlina pójdzie wiele miast. Jest to bardzo wygodna opcja odpoczynku, relaksu i poczekalni przed podróżą. Zapewne wielu podróżnych czekało na taką opcję w naszym kraju.

W imieniu Zzzleepandgo Lounge Redakcja życzy przyjemnego pobytu 🙂

Tekst: Anna Molęda – Kompolt