7 grudnia  największy teren narciarski Karyntii - Nassfeld - rozpocznie sezon zimowy. Na miłośników białego szaleństwa czeka 110 kilometrów tras, 30 wyciągów i słoneczne szerokie stoki z gwarancją śniegu. Co więcej, dzieci do 10 roku życia przebywać będą w pokoju hotelowym z rodzicami za darmo! Karnet narciarski w cenie!

“Zapraszamy dzieci”, tak jest tylko w Nassfeld

Ferie zimowe dla całej rodziny mogą być kosztowne, ale nie w Nassfeld – tutaj każdy dostanie więcej atrakcji za darmo. W każdą sobotę dzieci do lat 10 jeżdżą na nartach za jedyne dziesięć euro za cały dzień, a trzecie dziecko bezpłatnie. Ponadto dzieci do lat 10 mogą przebywać w pokoju rodziców bezpłatnie w terminach 10.12.2022 – 24.12.2022 | 07.01.2023 – 21.01.2023 | 18.03.2023 – 08.04.2023 przy zakupie pakietu Nassfeld Ski surprise. W nim zawarty jest bezpłatnie karnet narciarski oraz 6-dniowy pakiet KIDS szkoły narciarskiej wraz z kursem narciarskim z wypożyczeniem sprzętu.

Maluchy mogą nauczyć się jeździć na nartach na czterech różnych terenach treningowych i świetnie się bawić w klubie dziecięcym BOBO®. Specjalne hotele dla dzieci oprócz jazdy na nartach oferują także liczne zimowe atrakcje dla rodzin.

Szczegóły na stronie: 
https://www.nassfeld.at/en/Unterkunft-finden/Reise-planen/Urlaubsangebote

Jazda na nartach i nie tylko

Tymczasem nieco starsi mogą się spotkać np. w snowparku, na terenach freeride’owych lub na szybkich trasach oraz trasach ski-movie. Można też  pojeździć na łyżwach na naturalnych taflach lodowych nad jeziorem Weissensee i jeziorem Pressegg, a nocą zjechać z góry na sankach lub  uprawiać narciarstwo biegowe i podziwiać romantyczne krajobrazy. Każdy może też się nacieszyć kilkoma godzinami odpoczynku podczas zabiegów w spa.

Koncert zimowy na górze Nassfeld

10 grudnia 2022 r. na dolnej stacji kolejki Millennium Express w Tröpolach gościnnie wystąpi Lesachtal Melissa Naschenweng, która na imponującym tle górskim zainauguruje sezon zimowy 2022/2023 podczas koncertu górskiego w Nassfeld. Bilety oraz więcej na winterkonzert.nassfeld.at .

Źródło i zdjęcia: informacja prasowa: Christopher Puntigam, NLW Tourismus Marketing GmbH