W Bergen, Łódź otrzymała przechodnią statuetkę  i została wybrana na gospodarza wydarzenia. Miasto gościć będzie 16. Routes Europe – największe europejskie forum branży lotniczej.  W dniach od 9 do 11 maja 2023 do Łodzi przyjedzie około 1200 delegatów, w tym przedstawiciele ponad 90 linii lotniczych, lotnisk, miast, regionów i organizacji turystycznych.

Prezes łódzkiego lotniska Anna Midera zaprezentowała Łódź jako miasto idealne na city break, wśród atrakcji wymieniając zabytki architektury postindustrialnej, znakomitą kuchnię i bogatą tradycję sztuki filmowej. Podkreśliła, że Łódź znajduje się w silnym gospodarczo regionie i jest doskonałym celem dla lokowania biznesu i spotkań przedsiębiorców.

„Dzięki infrastrukturze i przepustowości 2 milionów pasażerów rocznie lotnisko w Łodzi oferuje duże możliwości rozwoju. Jestem przekonany, że Routes Europe pobudzi rozwój połączeń lotniczych i zwróci uwagę na centralną Polskę”

dodał dyrektor Routes Europe Steven Small.

Forum Routes Europe odbywa się od 2006 roku. W Polsce odbyło się dwukrotnie – w Warszawie i Krakowie. Inne miasta organizatorzy to Sofia, Porto, Praga, Tuluza, Cagliari, Talin, Budapeszt, Marsylia, Aberden, Belfast, Bilbao, Hanower i Bergen.

Organizatorem targów jest brytyjska spółka Informa z siedzibą w Londynie, zajmująca się organizowaniem wydarzeń na całym świecie  i publikowaniem materiałów branżowych.

Tekst: Anna Molęda – Kompolt