Władze Małopolski zaczęcają do turystyki kulinarnej po regionie. Służyć ma temu mini przewodnik kulinarny po Małopolsce, który przygotował Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz kampania informacyjna “Małopolska – zasmakuj w podróży”.

Letni sezon turystyczny w Małopolsce nabiera tempa, a wraz z nim także kampania “Małopolska – zasmakuj w podróży”, która nie tylko zachęca do kulinarnych wycieczek po regionie, ale także aktywnego wypoczynku, zgodnie z zasadami ekoturystyki. Władzom Małopolski bardzo zależy na tym, aby goście odwiedzający region potrafili dokonywać świadomych wyborów najwartościowszych regionalnych produktów, które definiują kulinarną tożsamość regionu. Próbowanie nowych smaków jest jedną z największych zalet podróżowania. Ale tylko wiedząc czego w odwiedzanym miejscu warto spróbować, jaką kulinarną pamiątkę wybrać można w pełni rozsmakować się w lokalnych specjałach.

Dlatego powstał mini przewodnik kulinarny po Małopolsce. Urząd Marszałkowski ma nadzieję, że dzięki niemu jak największe grono osób zainteresowanych podróżami po Małopolsce miało dostęp do informacji o tym, czego koniecznie powinni skosztować będąc w regionie.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Zdjęcie: Unsplash