Kartę EKUZ można już wyrobić na lotnisku Chopina. Narodowy Fundusz Zdrowia otworzył punkt NFZ obsługi klientów, co dla lotniska oznacza wprowadzenie dodatkowego udogodnienia dla pasażerów.

Dzięki Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) turyści mogą skorzystać z pomocy lekarskiej podczas pobytu zagranicą, dokładniej w krajach Unii Europejskiej, EFTA i Wielkiej Brytanii. Do tej pory wyrobienie karty było możliwe jedynie w siedzibie Narodowego Funduszu Zdrowia. Okres świąteczno-noworoczny, także czas ferii to tradycyjnie okresy, w których ruch na Lotnisku im. Fryderyka Chopina jest większy niż zwykle, dlatego też Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił tam punkt, aby umożliwić pasażerom szybsze zdobycie karty ubezpieczenia europejskiego.

Jak informuje Portal Lotniczy, procedura związana z wyrobieniem karty na lotnisku ma trwać tylko kilka minut. W punkcie można też potwierdzić profil zaufany, wypełnić ankiety w programie Profilaktyka 40 Plus oraz uzyskać informacje na tematy związane z dbaniem o zdrowie.

Punkt mieści się w hali odlotów, niedaleko wejścia C. Jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 15.00.

Uruchomienie punktu obsługi klientów na Lotnisku Chopina jest kolejnym krokiem w realizacji strategii rozwoju NFZ. Konsekwentnie dążymy do bycia jak najbliżej naszych klientów. Mamy już sieć stacjonarnych punktów obsługi w oddziałach i delegaturach NFZ. Teraz otwieramy się na nowe możliwości dotarcia do klientów, stąd powstał punkt obsługi na lotnisku w Warszawie. Dla podróżnych oznacza to m.in. możliwość wyrobienia karty EKUZ tuż przed wylotem, nawet w ostatniej chwili. Dzięki tej karcie podróżni mogą czuć się bezpieczniej, ponieważ ułatwia ona korzystanie z publicznego systemu ochrony zdrowia w całej Unii Europejskiej, państwach EFTA i Wielkiej Brytanii

– podkreśla Filip Nowak, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

Źródło i zdjęcie: nfz.gov.pl
Tekst: Anna Molęda-Kompolt