Od 21 czerwca do 2 lipca Kraków będzie gościł uczestników III Igrzysk Europejskich. To największe wydarzenie sportowe kontynentu. Chorwacja wysyła na nie dwie reprezentacje: sportową i turystyczną. Dzięki tej drugiej, w samym centrum Krakowa, będzie można zgłębić wiedzę o tym kraju.

Fot. CNTB/B.Haron

W punkcie informacyjnym, zlokalizowanym w hotelu Radisson Blu Kraków przy ulicy Straszewskiego 17, będzie dostępna informacja dla wszystkich zainteresowanych perłą Adriatyku. Od godziny 11:00 do 17:00  w terminie od 23 do 30 czerwca odwiedzający będą mieli możliwość zgłębienia wiedzy o Chorwacji i jej stolicy Zagrzebiu, a także otrzymania broszur informacyjnych.

Welcome Desk, mieszczący się na pierwszym piętrze hotelu, będzie stanowić doskonałą platformę dla tych, którzy chcą poznać bogactwo kulturowe i turystyczne Chorwacji. Będziemy służyć pomocą i udzielać informacji na temat najbardziej atrakcyjnych miejsc do odwiedzenia, takich jak malownicze wybrzeże, urokliwe wyspy i zachwycające parki narodowe oraz krajobrazowe. Chorwacja pełna jest zabytkowych miast, a jej stolicę Zagrzeb będzie można lepiej poznać odwiedzając właśnie nasz punkt informacyjny. Pragniemy, aby święto sportu było również szansą na przybliżenie Chorwacji wraz z jej atrakcjami i walorami turystycznymi

– komentuje Małgorzata Kowalska, dyrektor przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce.

Chorwacja jest jedną z najpopularniejszych wśród Polaków destynacji turystycznych. Kraj ten słynie z pięknych krajobrazów, ciepłego klimatu, urokliwych plaż i bogatej kultury. Punkt informacyjny w hotelu Radisson Blu Kraków to idealne miejsce, aby zdobyć informacje o tym różnorodnym kraju i skorzystać z niezwykłych możliwości, jakie oferuje turystom przez cały rok. 

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Chorwacka Wspólnota Turystyczna (CNTB)