Aquapark Wrocław zaprasza na nowe atrakcje: dwie nowe zjeżdżalnie i dmuchany plac zabaw dla dzieci. Niebieska zjeżdżalnia nazywa się BLUEBERRY, a niebiesko-różowa – LOLLIPOP. Obie nazwy zostały wybrane w konkursie.

Nowe zjeżdżalnie to ślizgawki pontonowe, które dostępne są na wieży zjeżdżalni w Aquapark Wrocław przy ul. Borowskiej 99. Lollipop to ślizgawka różowo-niebieska z elementem rożka, o długości 82 m. BlueBerry to zjeżdżalnia pontonowa w kolorze niebieskim, jej długość ślizgu to 123 m. Wyposażona jest w element startowy o długości 3,5 m oraz wannę hamowną o długości 9 m. Długość całkowita zjeżdżalni wynosi 136 m.

Na terenach zewnętrznych Wrocławskiego Parku Wodnego powstała również nowa atrakcja dla dzieci. Dmuchany wodny plac zabaw. Jest to ogromy dmuchaniec o wymiarach 40 x 16 m z torem przeszkód, pięcioma zjeżdżalniami oraz niecką basenową o 30 cm głębokość. Atrakcja przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat.

mówi Adrianna Pawlicka, rzecznik prasowy WPW.

W Aquaparku Wrocław powstanie jeszcze trzecia zjeżdżalnia – Duo Racer. To podwójna zjeżdżalnia, na której będzie można się ścigać. Zjeżdżalnia Duo Racer będzie dostępna pod koniec tego roku.

Obecnie w Aquaparku dostępnych jest  dziewięć zjeżdżalni o zróżnicowanym stopniu trudności. Najdłuższa z nich – BlueBerry ma długość 136 m.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcia: Aquapark Wrocław